Salon Wójcik w Galerii Katowickiej
Salon Wójcik w Galerii Katowickiej

– Jesteśmy na etapie przygotowań do wrześniowych otwarć butików Wójcik.  30 sierpnia br. uruchomimy sklep o powierzchni 70 mkw. w Galerii Amber w Kaliszu. Planujemy również pojawić się z marką w Galerii Warmińskiej w Olsztynie i mniejszym obiekcie handlowym Pasaż Mielec – mówi redakcji Retailnet.pl. Marek Szostak dyrektor ds. rozwoju, członek zarządu Wójcik Fashion Group sp. z o.o.

– W tym roku otworzyliśmy już butiki w CHR Plaza Zgorzelec, Galerii Olimpia oraz dwa przy ulicy: w Inowrocławiu i Płocku. Będziemy kontynuować zrównoważony rozwój sieci Wójcik, również poprzez sklepy franczyzowe.

– Ponadto podpisaliśmy umowę z firmą Bartek na dystrybucję ich obuwia w naszych sklepach. Obuwie marki Bartek jest już dostępne w Galerii Jurajskiej, CH Forum Gliwice, Bonarka City Center w Krakowie, Galerii Ostrovia, a od lipca w Galerii Katowickiej – dodał Marek Szostak.

W Polsce sieć salonów Wójcik liczy łącznie 51 sklepów, w tym sklepy własne (23) oraz franczyzowe (28). Kolekcje Wójcik sprzedawane są ponadto w ponad 100 sklepach partnerskich na terenie kraju i zagranicą. Wójcik obecny jest także w Austrii, Finlandii, Szwecji, Niemczech, Czechach, Słowacji, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie.

Wójcik Fashion Group sp. z o.o. działa na rynku od 1987 roku. Do firmy należą 3 polskie marki – Wójcik, Hot Oil oraz Ceremony. Pierwsza z nich oferuje ubrania dla dzieci w wieku 0,5–12 lat w segmencie marek premium. Hot Oil to ubrania w stylu young casual dla młodych osób w wieku 7–14 lat. Ceremony to marka z ekskluzywnymi ubrankami dla dzieci od momentu urodzenia do ukończenia pierwszego roku życia. Firma prowadzi sklep internetowy od 2010 roku, w którym są dostępne produkty wszystkich 3 marek.