branson_transfer

Sir Richard Branson, brytyjski multimiliarder, zainwestował w TransferWise, system do międzynarodowego transferu pieniędzy.

Platforma TransferWise pozwala użytkownikom na przesyłkę pieniędzy oraz umożliwia międzynarodowe płatności internetowe. Startup otrzymał 25 milionów dolarów dofinansowania od inwestorów: amerykańskiego przedsiębiorcęyPetera Thiela (współzałozyciela PayPala), Rhicharda Bransona oraz funduszy Index Ventures i IA Ventures.

Startup rozwija się dynamicznie. Podczas trzyletniej działalności przekazał już kwoty o łącznej wartości jednego miliarda funtów. Firma ostatnio wypuściła aplikacje na urządzenia z systemem operacyjnym Android, rok wcześniej wypuściła aplikacje na system operacyjny iOS.

transferwise_zrzut
Aplikacja mobilna TransferWise

Czujesz się oszukany?

Firma TransferWise ma bardzo prostą politykę – chce oferować jak najbardziej przejrzysty transfer pieniędzy, bez ukrytych kosztów. TransferWise jest też znana ze swoich kontrowersyjnych kampanii reklamowych na ulicach Londynu. Reklamy firmy atakują banki oraz informują ludzi jak bardzo przepłacają za transfer pieniędzy. Firma przekonuje przy tym, że zaoszczędziła już swoim użytkownikom ponad milion dolarów w postaci ukrytych kosztów.

Na stronie internetowej TransferWise informuje że pobiera zaledwie o.5% prowizji od każdej transakcji, jest to dziesięć razy mniej większość dużych i znanych banków.

[fve] http://www.youtube.com/watch?v=PntHmOt4dSI [/fve]
 

Przejrzysta oferta płatności internetowych

Założyciel Virign, Sir Richard Branson, zdecydował się zainwestować w TransferWise, ponieważ twierdzi że to jedyne rozwiązanie na prosty i przejrzysty transfer pieniędzy.

” Jestem szczęśliwy że mogę zainwestować w tak innowacyjną firmę jak TransferWise. Serwisy finansowe oferujące usługi wymiany walut, niestety często nie są zbyt klarowne, dlatego ciesze się że oferta TransferWise jest tak przejrzysta” – powiedział Branson.

Założyciele firmy Kristo Käärmann oraz Taavet Hinrikus skomentowali inwestycje na swoim blogu: ” Jesteśmy zachwyceni inwestycją w naszą firmę. Użyjemy zdobytych funduszy do dalszej walki z skandalicznymi opłatami narzuconym przez banki, informowania społeczeństwa o problemie, oraz do promowania TransferWise jako jedynej uczciwej aplikacji pozwalającej na transfer pieniędzy.”

TransferWise został założony w 2011 roku przez dwóch przyjaciół z Estonii Kristo Käärmanna oraz Taavet Hinrikusa. Oboje wcześniej spotkali się z problemem braku aplikacji do bezpłatnego transferu pieniedzy, gdy sami chcieli przesłać pieniądze i natknęli się na ukryte koszta, i tak  narodził się pomysł na TransferWise. Plotki donoszą ze firma obecnie rozmawia z Facebookiem w celu dodania aplikacji do portalu społecznościowego pozwalającej na łatwy transfer pieniędzy.