Płatności Mobilne

InPost Finanse we współpracy z firmą SumUp wprowadza usługę, która może wywrócić system płatności za zakupy internetowe.

SumUp by InPost to rozwiązanie, umożliwiające odbieranie płatności kartą za pomocą telefonu komórkowego lub tableta podłączonego do terminala płatniczego typu Chip&PIN.

Terminal bez abonamentu

Wystarczy tylko skorzystać z wejścia słuchawkowego – lub technologii Bluetooth w przypadku najnowszej wersji – by za pomocą niewielkiego terminala móc przyjmować transakcje wszystkich wiodących rodzajów kart płatniczych.

SumUp by InPost to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy poszukują przenośnej i wygodnej formy przyjmowania kart płatniczych. Co istotne – nie niesie ze sobą opłat abonamentowych, które z reguły występują w przypadku innych przenośnych terminali.

– Wykorzystywanie mobilnych płatności w handlu staje się coraz bardziej powszechne, dlatego chcemy wykorzystać sprzyjający trend – mówi Rafał Markiewicz, Prezes InPost Finanse.

sumup
Terminal SumUp by InPost

Najniższa prowizja w Polsce

SumUp by InPost akceptuje wszystkie wiodące rodzaje kart płatniczych i jest dostępny w najpopularniejszych systemach operacyjnych – Android oraz iOS (Apple). Aktualnie trwają również testy aplikacji dedykowanej systemowi Windows Phone.

Koszt usługi stanowi prowizja w wysokości 2,25% wartości transakcji oraz jednorazowa opłata za wydanie terminala PIN+, która jest najtańsza w Polsce. Przedsiębiorca zwolniony jest natomiast ze stałych opłat abonamentowych, które dla standardowych terminali sięgają nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie (plus koszty prowizji).

W przypadku SumUp by InPost opłata pobierana jest wyłącznie w momencie sprzedaży produktu lub usługi. Uniwersalny terminal PIN+ sprawdza się dzięki temu w sytuacjach, gdy firma decyduje się nawet na sporadyczne korzystanie z urządzenia. Czytnik PIN+ umożliwia także generowanie raportów sprzedaży oraz śledzenie operacji za pomocą GPS. Nie wymaga częstego ładowania, co znacząco wpływa na jego mobilność.

Wszystkie karty akceptowane

Oficjalne wejście SumUp na rynek polski miało miejsce 29 maja 2014 roku i zbiegło się w czasie ze światową premierą PIN+ – najnowszej wersji terminala stworzonego przez SumUp, opartego o technologię mikroprocesorową i autoryzację transakcji kodem PIN. Polska oraz Szwajcaria są pierwszymi krajami, w których urządzenie PIN+ zostało zaoferowane klientom. Początkowo czytnik będzie dostępny w wersji beta.

Terminal umożliwi łączenie się ze smartfonem i tabletem zarówno za pomocą kabla audio jack, jak i systemu Bluetooth Low Energy. Ładowany jest za pomocą wymienialnych baterii, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą być jeszcze bardziej mobilni i obsługiwać płatności o każdym czasie i wszędzie tam, gdzie jest zasięg internetu. Akceptuje wszystkie rodzaje najpopularniejszych kart debetowych i kredytowych w tym: Visa, VPAY, MasterCard i Maestro. Transakcje są autoryzowane kodem PIN, zaś potwierdzenie zakupu dostarczane jest przez SMS albo e-mail.

Firma SumUp to światowy innowator z zakresu wykorzystywania rozwiązań mPOS. Oferowany przez nią terminal płatniczy podłączany do urządzeń mobilnych bardzo szybko podbija międzynarodowe rynki. Szeroka ekspansja rewolucyjnych terminali prowadzona jest obecnie w 14 krajach na świecie m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech czy Brazylii.

[fve]http://vimeo.com/81511995[/fve]