Ekran OLED marki Philips
Ekran OLED marki Philips

Diody OLED oferują wydajność i idealnie sprawdzają się w projektach spersonalizowanych choćby najemców centrów handlowych. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców planuje wprowadzić tego typu oświetlenie do swoich sklepów.

Nowy panel Philips Lumiblade Brite FL300, generujący strumień świetlny o mocy 300 lumenów jest rozwiązaniem elastycznym, dzięki czemu sprawdza się w instalacjach spersonalizowanych. Odznacza się on budową modułową, co oznacza, że projektant oświetlenia decyduje, ile paneli ze sobą połączyć oraz jak to zrobić, aby uzyskać pożądaną instalację lub element oświetleniowy.

Jak informuje firma panel może posłużyć do stworzenia elementów o efektownym wyglądzie w pełni wykorzystujących cienkie i płaskie diody OLED oraz ich charakterystyczne rozproszone światło, które ma moc na tyle dużą, by sprawdzać się w funkcjonalnych instalacjach oświetleniowych.

Inną zaletą diod OLED jest ich długi okres eksploatacji. Nowy panel Philips Lumiblade Brite FL300 może świecić z pełną jasnością przez 10 000 godzin. Produkt oferuje podwyższoną wydajność rzędu 50 lumenów na wat i będzie dostępny w dwóch temperaturach barwowych: 3000 kelwinów i 4000 kelwinów. Instalacja znajdzie zastosowanie w miejscach takich, jak luksusowe sklepy, hotele i biura, wszędzie tam, gdzie zadaniem oświetlenia jest wywarcie właściwego wrażenia i stworzenie odpowiedniej atmosfery.

Sterownik D230V 80W/0.1-0.5/1A/28V TD/A 8CH do panelu Philips Lumiblade OLED to najmniejszy sterownik do diod OLED dostępny obecnie na rynku. Pozwala on na podłączenie nawet 8 diod bezpośrednio do sieci zasilającej, ponieważ jego zasilacz zintegrowany jest w urządzeniu. Niewielki rozmiar sterownika umożliwia teraz wykorzystanie charakterystycznych wąskich diod OLED w urządzeniach elektronicznych bez konieczności stosowania nieporęcznych komponentów.