Realizacja Lumiverso
Realizacja Lumiverso

Lumiverso to firma, która promuje i dostarcza oprawy LED. – Targi Shopping Center Forum 2014 to doskonała okazja do zaprezentowania oferty profesjonalnego oświetlenia LED, które z pewnością zainteresuje nie tylko potencjalnych najemców ale także same galerie handlowe. Nasza oferta nie koncentruje się jednak na samych produktach, a na kompleksowych rozwiązaniach. Oferowane systemy odpowiadają europejskim standardom jakościowym, które prezentowane są m.in. na targach Light+Building we Frankfurcie. Stała obecność firmy Ledionopto, której oferta prezentowana jest tam pomiędzy rozpoznawalnymi markami z całej Europy dodatkowo podkreśla przynależność do grupy wiodących producentów, których wyroby bezpośrednio wpływają na kształt rynku oświetleniowego – mówi w rozmowie z Retailnet Dominik Wagner, CEO Lumiverso SC.

– Ostatnia edycja targów potwierdziła absolutną dominację technologii LED w branży oświetlenia komercyjnego. Specyfika polskiego rynku niestety nie sprzyja prawidłowej adaptacji diodowych źródeł światła. Ogólnodostępne i dość popularne oprawy pochodzące z Chin zachęcają konsumentów niską ceną do zakupu, niestety całkowicie nie sprawdzają się tam, gdzie od opraw oczekuje się pracy ciągłej, często po 15-16 godzin dziennie. Poza wysoką awaryjnością układów zasilających parametry światła pozostawiają wiele do życzenia. Z drugiej zaś strony produkty markowe pochodzące od europejskich producentów często ze względu na swoją cenę nie bardzo znajdują uzasadnienie ekonomiczne. Jeżeli czas zwrotu z inwestycji przekracza przewidywany czas życia oprawy LED to zakup takiego oświetlenia jest po prostu nieopłacalny – dodaje.

Spółka Lumiverso na rynku oświetlenia obecna jest od 2010 roku. Od początku działalności związana jest z taiwańskim producentem opraw i źródeł światła LED – Ledionopto, który należy do notowanej na giełdzie w Taipei spółki Edison Opto Corp – światowego potentata w produkcji chipów LED. Lumiverso jako wyłączny importer na Polskę zbudowała od podstaw sieć dystrybucji, która obecnie liczy ponad sto aktywnie działających podmiotów w zakresie profesjonalnego oświetlenia.

W ofercie firmy znajdują się głównie oprawy LED przeznaczone do zastosowań w sklepach detalicznych oraz galeriach handlowych. Dynamiczny rozwój spółka zawdzięcza w dużym stopniu rewolucji technologicznej w technice oświetleniowej, ale przede wszystkim unikalnemu podejściu do kwestii jakości produktów. Pojawienie się oraz błyskawiczna adaptacja półprzewodników w roli źródeł światła otworzyło ogromne możliwości w zakresie oszczędności energii oraz ograniczenia kosztów eksploatacyjnych samego oświetlenia. Doświadczenie zdobyte podczas realizacji wielu prestiżowych projektów ułatwiło dopracowanie oferty, która obecnie pozwala na kompleksową wymianę oświetlenia w istniejących obiektach, bez względu na moc aktualnie pracujących opraw. Lumiverso zatrudnia doświadczonych projektantów, którzy poza oświetleniem powierzchni komercyjnych specjalizują się także w oświetleniu przemysłowym oraz iluminacjach zewnętrznych.

Z ofertą firmy będzie można zapoznać się w czasie Shopping Center forum 2014 na stoisku 6.61. Więcej szczegółów na temat SCF 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.