Dominium Pizza
Dominium Pizza

Spółka Dominium SA, która prowadzi sieć 70 restauracji Pizza Dominium w Polsce i 6 lokali w Rumunii planuje kolejne otwarcia m.in. w Toruniu i Warszawie.  W 2014 roku spółka uruchomiła kilka restauracji w centrach handlowych: w CH Alfa Centrum Gdańsk (pow. 200 mkw.), Galerii Bałtyckiej w Gdańsku i CH Atrium Felicity w Lublinie.

Firma oparta jest wyłącznie na polskim kapitale. Pierwsza restauracja Dominium została otwarta w 1993 roku w Warszawie przy ul. Złotej przez Tomasza Plebaniaka. Już po pięciu latach od otwarcia pierwszej restauracji sieć rozrosła się do 10 lokali. W 2005 roku na mapie Polski pod szyldem Dominium działo 30 restauracji. Rok później zostało uruchomione ogólnopolskie Call Center z jednym numerem telefonu dla wszystkich restauracji, a także został wprowadzony system służący składaniu zamówień online.

W 2007 roku ruszyła pierwsza restauracja w stolicy Rumunii – Bukareszcie. Natomiast w 2008 roku firma przekształciła się w spółkę akcyjną, tym samym zmieniając nazwę na Dominium SA.

Kolejne lata to bardzo intensywny rozwój sieci. Nowe restauracje otwierane były głównie w największych galeriach handlowych w Polsce takich jak Galeria Krakowska, Gemini Park w Tarnowie i w Bielsku-Białej czy Galeria Biała w Białymstoku. Równocześnie rozpoczęła się ekspansja sieci w Rumunii. Pizza Dominium cały czas planuje dalszą ekspansję na terenie Polski i Rumuni.

Restauracje Pizza Dominium zlokalizowane są przede wszystkim w galeriach handlowych: CH Atrium Biała w Białymstoku, CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej, Galeria Katowicka, Bonarka City Center w Krakowie, Poznań City Center, Toruń Plaza, Sosnowiec Plaza.