Sphinx w centrum handlowym Janki
Sphinx w centrum handlowym Janki

– W 2014 roku na działania związane z budową nowych restauracji i remontem istniejących punktów będziemy chcieli wydać około 12,5 mln zł. Rozwój sieci Sphinx jest przewidziany zarówno poprzez restauracje franczyzowe i operatorskie – mówi redakcji Retailnet.pl Dorota Cacek, wiceprezes zarządu Sfinks Polska SA.

– Obecnie prowadzimy przygotowania do otwarcia restauracji, które pojawią się w kolejnym kwartale tego roku. Na pewno uruchomimy dużą restaurację Sphinx w Błękitnym Wieżowcu w Warszawie. Ponadto trwają prace w galerii handlowej Silesia City Center w Katowicach. Restauracja Sphinx w tej lokalizacji powinna zostać otwarta w ciągu miesiąca. Natomiast w tym tygodniu ruszy lokal w galerii Alfa w Białymstoku i będzie to druga nasza lokalizacja w tym mieście.

– Skupiamy się przede wszystkim na rozwoju marki Sphinx, która generuje traffic dla galerii handlowych. Podczas rozmów zarządcy galerii biorą to pod uwagę. W ramach naszej strategii w centrach handlowych staramy się raczej nie wchodzić w lokalizacje typowo foodcortowe, gdzie nie mamy własnej sali – dodała Dorota Cacek.

Sfinks Polska zarządza 109 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 93 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 6 restauracjami Wook (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining.