Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja
Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja

Coraz szybszego tempa nabierają prace przy budowie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi, a budowa przekroczyła już półmetek.

Zaczął się już montaż stropu drugiej kondygnacji parkingu, na którym znajdzie się ponad 1000 miejsc postojowych. Równocześnie kontynuowane są roboty na wszystkich poziomach galerii handlowej, m.in. na -1 i 0 powstają murowane ściany wewnętrzne, a na +1 zewnętrzne. Zaawansowana jest też przebudowa zewnętrznych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Liczba osób zatrudnionych na placu budowy wzrosła do 350. Jak zapewnia generalny wykonawca, na przełomie sierpnia i września obiekt będzie w stanie surowym.

Tymczasem odpowiadające za komercjalizację Sukcesji zespoły Fabryki Biznesu, Savills i CBRE prowadzą zaawansowane negocjacje z kolejnymi sieciami handlowymi. Wśród kluczowych najemców są już m.in. supermarket Piotr i Paweł, drogeria Rossmann, elektromarket Avans, pierwszy w Łodzi salon Sports Direct oraz dwupoziomowe sklepy odzieżowe Reserved i H&M.

Wynajęta już w całości strefa rozrywkowo-rekreacyjna to 9-salowe kino Helios, największy w kraju klub Pure Jatomi Fitness oraz nowoczesna kręgielnia. Z kolei w strefach gastronomicznych (food court na piętrze oraz na parterze, z ogródkami zewnętrznymi) są np. McDonald’s i Subway oraz wiele restauracji i kawiarni marek debiutujących na łódzkim rynku.

Sukcesja będzie pierwszym tego typu obiektem w regionie łódzkim z międzynarodowym certyfikatem zrównoważonego rozwoju BREEAM. Powstaje na ponad 3-hektarowej działce blisko ścisłego centrum miasta, w sąsiedztwie kampusu Politechniki Łódzkiej, Expo-Łódź i nowego osiedla mieszkaniowego. Powierzchnia całkowita wynosi około 128 tys. mkw., najmu powyżej 46 tys. mkw., a w strefach zasięgu mieszka ponad 937 tys. osób. Otwarcie nastąpi w przyszłym roku.

Sukcesja zostanie otwarta w przyszłym roku. Projekt będzie zaprezentowany podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum 2014 (stoisko nr 5.4).