Centrum Handlowe Galardia
Centrum Handlowe Galardia

Marki Empik i Smyk dołączyły do grona najemców powstającego w Starachowicach Centrum Handlowego Galardia.

Marki zajmą kolejno salony o powierzchni 500 i 390 mkw. Oprócz wprowadzenia dwóch nowych najemców, Balmain Asset Management sfinalizowało również nową umowę z Carry, w wyniku której marka ta zajmie w Galardii salon wielkości 400 mkw., więcej niż było to założone w pierwotnej umowie najmu podpisanej w styczniu tego roku.

– Cieszymy się, że Empik i Smyk zdecydowały się dołączyć do grona najemców Galardii, ponieważ uważamy, że mieszkańcy Starachowic potrzebują tych marek w swoim mieście. Dzięki nim centrum będzie popularne wśród różnych grup klientów, a jego oferta stanie się bardziej różnorodna – mówi Magdalena Kondeja z Balmain Asset Management.

Budowa Centrum Galardia weszła już w fazę finalną. Trwają obecnie prace związane z montażem ścian działowych oraz instalacji wewnętrznych. Parking i rondo prowadzące do Galardii są również na zaawansowanym etapie budowy. Trwają również odbiory lokali – 6 czerwca do Galardii wprowadziły się marki grupy LPP – Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp i House, które po Heliosie i Tesco, rozpoczęły ostateczne prace wykończeniowe na wynajmowanej przez siebie powierzchni.
Galardia to nowe centrum handlowe powstające w Starachowicach, w województwie świętokrzyskim, zlokalizowane we wschodniej części miasta, przy ulicy Iłżeckiej. Galardia będzie jednopoziomową galerią handlową o powierzchni najmu wynoszącej blisko 18 tys. mkw., z czego 6,2 tys. mkw. zajmie hipermarket Tesco a ponad 1,3 tys. mkw. multipleks sieci Helios – dwaj wiodący najemcy obiektu. Dodatkowo na terenie centrum znajdować się będzie parking na 475 miejsc parkingowych oraz pasaż o powierzchni 11 tys. mkw., który pomieści 36 sklepów.

W najbliższym otoczeniu centrum (10 minut jazdy samochodem) zamieszkuje blisko 54 tys. klientów. Współwłaścicielami Galardii są: NBGI Private Equity oraz Balmain Asset Management. Koszt inwestycji wynosi w przybliżeniu 25 milionów Euro.

Otwarcie centrum odbędzie się jesienią 2014 roku.

Obiekt zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum 2014 przy stoisku 4.12.