Salon Zara
Salon Zara

13 czerwca 2014 roku Zara zaprezentowała swój flagowy sklep w Krakowie. Powierzchnia sprzedażowa nowego salonu wynosi 1,5 tys. metrów kwadratowych. Kolekcje Woman, Man i Kids zostały rozmieszczone na pięciu piętrach.

Nowy salon znajduje się w centrum miasta, w kamienicy przy Rynku Głównym, w pobliżu głównych ulic handlowych Krakowa. Architekci marki Zara odrestaurowali oryginalne elementy fasady, takie jak drewniane framugi okien i żelazne drzwi od ulicy Siennej, a także wnętrze budynku. Wszystkie elementy historyczne zachowane w kamienicy współgrają ze współczesnymi meblami.

Sklep zaaranżowano w oparciu o przyjazne dla środowiska rozwiązania, dzięki czemu kwalifikuje się on do otrzymania certyfikatu LEED Gold. Jest to amerykański system certyfikacji, jeden z najbardziej rygorystycznych na świecie, oceniający budynki pod kątem zasad zrównoważonego rozwoju.

Salon Zara
Salon Zara

Przypomnijmy, rynek polski jest dla Grupy Inditex jednym z najważniejszych w Europie. Firma pojawiła się w Polsce po raz pierwszy w 1999 roku, kiedy to został otwarty pierwszy sklep Zara we Wrocławiu. Obecnie marka posiada 46 sklepów w kluczowych lokalizacjach największych miast w kraju. Inditex posiada w Polsce aktualnie onad 250 sklepów marek Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho oraz Zara Home.

Pierwszy sklep Zara został otwarty w prowincji A Coruna w Hiszpanii, w 1975 roku. Marka należy do Grupy Inditex, jednej z największych na świecie firm z branży retail, na którą aktualnie składa się ponad 6,3 tys. sklepów na całym świecie, z ośmiu marek: Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home i Uterqüe.