Tomasz Buras, dyrektor Savills
Tomasz Buras, dyrektor Savills

Międzynarodowa agencja doradcza Savills powołała z dniem 1 czerwca 2014 roku Tomasza Burasa na stanowisko dyrektora zarządzającego Savills Polska.

Tomasz Buras dołączył do zespołu Savills we wrześniu 2011 roku jako dyrektor działu powierzchni biurowych. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w wynajmie powierzchni biurowych, renegocjacji umów najmu oraz konsolidacji powierzchni biurowych po stronie najemcy.

Na nowym stanowisku, Tomasz Buras skoncentruje się na dalszym umacnianiu pozycji Savills w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce, jak również na rozwoju nowych możliwości biznesowych w zakresie doradztwa na rynku nieruchomości. Będzie równolegle pełnił rolę dyrektora działu powierzchni biurowych i nadzorował pracę zespołu Reprezentacji Wynajmujących i zespołu Reprezentacji Najemców.

Awans Tomasza Burasa nastąpił po tym, jak Brian Burgess objął stanowisko szefa Savills na Europę Centralną. Michał Ćwikliński awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego działu inwestycji, z zadaniem powiększenia składu zespołu i pozyskania doświadczonych specjalistów, aby znacznie zwiększyć możliwości operacyjne tej ważnej linii biznesowej.

– Dzięki swojej rozległej wiedzy i doświadczeniu na polskim rynku nieruchomości, wybór Tomasza był oczywisty. Tomasz będzie kluczową osobą dla rozwoju Savills w Polsce i zapewnieniu najwyższej klasy usług naszym klientom – komentuje Borja Sierra, dyrektor generalny Savills na Europę.

– Z niecierpliwością czekam na wyzwania związane z moją nową rolą i pracą z zespołem, w celu dalszego umacniania pozycji Savills w Polsce. Niedawne przejęcie Studley w Stanach Zjednoczonych, pomoże wzmocnić nasze usługi poprzez dostęp do większej sieci biur, dzięki której możemy lepiej zaspokoić potrzeby nowych i obecnych klientów korporacyjnych na polskim rynku – dodaje Tomasz Buras.