Salon Tous
Salon Tous

– W 2014 roku uruchomiliśmy już 6 salonów marki Tous, które znajdują się w centrach handlowych: DH Renoma, Galeria Malta (Poznań), Galeria Rzeszów, Galeria Katowicka, Galeria Jurajska (Częstochowa) i Galeria Łódzka – mówi redakcji Retailbnet.pl Michał Pala, Marketing Manager Oriens Bijou sp. z o.o., przedstawiciel Tous w Polsce.

– Jeszcze na ten rok planujemy około 20 otwarć sklepów marki. 15 czerwca ruszył kolejny salon, tym razem w Galerii Alfa w Białymstoku. Nowy lokal zajmie powierzchnię 55 mkw. – dodał Michał Pala.

Spółka Oriens Bijou sp. z o.o jest wyłącznym dystrybutorem marki  w naszym kraju. Obecnie posiada 17 salonów tylko w galeriach handlowych m.in.: w Galerii Mokotów (Warszawa), Starym Browarze (Poznań), w Silesia City Center (Katowice), Bonarka City Center (Kraków), w Manufakturze (Łódź), Magnolii Park (Wrocław). Średnia powierzchnia salonu wynosi 60 mkw.

Tous to rodzinna, hiszpańska marka, która powstała w 1920 roku. Firmę założyło małżeństwo Salvador Tous Blavi i Teresa Ponsa, którzy otworzyli mały warsztat zegarmistrzowski w Manresie koło Barcelony. Z czasem przekształcił się on w sklep z biżuterią. W 1965 roku syn założycieli, Salvador Tous, poślubił Rosę Oriol i wspólnie uczynili z Tous dynamicznie rozwijającą się markę. Znakiem rozpoznawczym marki jest miś. Tous posiada 180 salonów w Hiszpanii i prawie 500 na całym świecie. Marka jest obecna w Polsce od 2009 roku.

Tous to marka biżuteryjna, ale oferuje także galanterię skórzaną, torebki, akcesoria, perfumy, zegarki, okulary, walizki, portfele, szale oraz długopisy.