Restauracja Sphinx
Restauracja Sphinx

Sphinx, sieć zarządzana przez Sfinks Polska, otworzyła nową restaurację w Białymstoku. To już druga restauracja Sphinx działająca w stolicy województwa podlaskiego. Lokal prowadzony jest w modelu operatorskim.

– Nowy Sphinx znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji, w ścisłym centrum Białegostoku. Jestem przekonana, że nasza restauracja będzie przyciągała do centrum Alfa mieszkańców miasta i okolic. Jest to miejsce doskonale przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Zapewniamy bowiem nie tylko dedykowane dzieciom menu, ale również atrakcyjnie urządzoną strefę zabaw. Poza tym nasz lokal jest dogodnym miejscem zarówno na wspólne posiłki ze znajomymi, jak i odpoczynek między zakupami – mówi portalowi Retailnet Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

Nowa restauracja Sphinx mieszcząca się na parterze białostockiej galerii posiada ponad 200 metrów kwadratowych sali konsumpcyjnej z blisko 90 miejscami. Znajdują się w niej wygodne loże z kanapami, wystroju dopełnia nowa aranżacja wnętrz z drewnianą pergolą. W zabytkowym budynku „Wozowni”, stanowiącym część galerii handlowej jest usytuowane zaplecze kuchenne i sala umożliwiająca organizację spotkań rodzinnych, firmowych lub okolicznościowych. Główna sala konsumpcyjna znajduje się na specjalnie zaaranżowanym podeście oddzielonym od strefy galerii charakterystyczną zabudową. Ponadto restauracja Sphinx posiada kącik wyposażony w zabawki dla dzieci w różnym wieku.

Sfinks Polska zarządza 110 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 94 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 6 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining.