Jarosław Szymkiewicz, Dyrektor Operacyjny Empik
Jarosław Szymkiewicz, Dyrektor Operacyjny Empik

O nowym salonie Empiku w Jeleniej Górze oraz planach spółki na ten rok, redakcja Retailnet.pl rozmawia z Jarosławem Szymkiewiczem, Dyrektorem Operacyjnym Empik.

Jakie plany na ten rok ma sieć Empik?

Sieć Empik nadal będzie się dynamicznie rozwijać. Chcemy docierać do jeszcze większej liczby pasjonatów kultury i odbiorców spragnionych nowości książkowych, muzycznych, filmowych czy multimedialnych. Do końca 2014 roku zaplanowaliśmy uruchomienie około 15 nowych Empików. Będą to salony zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miastach. Wśród nowych lokalizacji pojawi się również salon w Jeleniej Górze. Sklep o powierzchni 300 mkw. powstanie w Galerii Sudeckiej, budowanej przez Echo Investment.

Dlaczego wybór padł akurat na Galerię Sudecką?

Po pierwsze – sprawdzona lokalizacja, która funkcjonuje w mieście od 13 lat. Po drugie – doświadczony deweloper, który stworzył najszerszą ofertę w ramach nowoczesnego, regionalnego centrum handlowo-rozrywkowego. Galeria Sudecka posiadać będzie nie tylko hipermarket, 100 sklepów i punktów usługowych, ale także część gastronomiczną i rozrywkową. To będzie numer jeden wśród mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Dlatego też decyzja o tym, że otworzymy w Galerii Sudeckiej salon Empik była dla nas naturalna.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w miejscu działającego od ponad 13 lat CH Echo. W centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz wielo salowe kino Helios z częścią kawowo-barową, a także klub fitness Fabryka Formy.

Galeria Sudecka
Galeria Sudecka

Wśród najemców Galerii Sudeckiej, oprócz hipermarketu Auchan, kina Helios i klubu fitness Fabryka Formy są już m.in. sklepy z Grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay), a także RTV Euro AGD, Go Sport, Martes Sport, Smyk, Empik, Jupi Park, CCC, Wojas, Top Secret, Diverse, Rossmann, Yes, Matras, Giacomo Conti, Wójcik, Gino Rossi, Świat Zabawek, North Fish, Kuchnia Polska, Thai Restaurant, Berlin Doner Kebap i inni.

W projekcie Galerii Sudeckiej inwestor przewidział 45 000 mkw. powierzchni handlowej. Najpierw powstanie galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz kino – pierwszy w mieście multipleks. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie budowa retail parku, w ramach którego powstanie między innymi wielkopowierzchniowy sklep DIY. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ponad 1800 miejsc parkingowych.

Szczegółowe informacje na temat realizacji Echo Investment zostaną przedstawione podczas wrześniowych targów SCF na stoisku 5.2. Firma jest też sponsorem After Party SCF 2014.