Lokal Yogen Fruz
Lokal Yogen Fruz

Spółka Healthy Lifestyles Master Franchiser Polska sp. z o.o. odpowiedzialna za rozwój sieci Yogen Fruz na polskim rynku planuje kolejne otwarcia lokali z mrożonymi jogurtami.

Firma Yogen Fruz pochodzi z Kanady i działa od 25 lat, głównie na zasadach franczyzy. Sieć posiada obecnie ponad 1,2 tys. lokalizacji w 25 państwach. W Polsce marka zadebiutowała w 2011 roku. Dwa pierwsze lokale otwarto w Warszawie w Galerii Mokotów oraz w CH Wola Park.

– Aktualnie działają trzy punkty Yogen Fruz oraz posiadamy dwie współdzielone lokalizacje. We wrześniu 2014 roku planujemy otwarcie kolejnego lokalu w Olsztynie w Galerii Warmińskiej – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Magdalena Łucek, Manager of Business Development z Yogen Fruz Polska.

Docelowo firma chce otworzyć 50 punktów sprzedaży zlokalizowanych na terenie całego kraju. Potencjalnym franczyzobiorcom udostępnia prospekt informacyjny, który pozwoli na ocenę firmy jako przyszłego fraczyzodawcy, ułatwi zapoznanie się z zasadami na jakich opiera się system i kalkulację korzyści z przystąpienia do sieci.

– Poszukujemy tylko najlepszych lokalizacji, głównie w dużych centrach handlowych – deklaruje Magdalena Łucek.

Lokale handlowe marki są prowadzone w trzech formatach: wyspy handlowej, lokalu w strefie food – court bez własnej strefy konsumpcyjnej oraz lokalu o charakterze kawiarni z własną strefą konsumpcyjną.

W Polsce koncept funkcjonuje w ramach spółki Healthy Lifestyles Master Franchiser Polska sp. z o.o. Yogen Fruz jest światowym liderem w sprzedaży mrożonych jogurtów. Oprócz jogurtów o walorach dietetycznych z probiotykami oferuje także różnego rodzaju kawy.