Atrium Plejada
Atrium Plejada

 

Atrium Plejada

20 czerwca br. w bytomskim Atrium Plejada nastąpi otwarcie powiększonego salonu Reserved w nowej aranżacji. Salon Reserved zajmie ponad 1,4 tys. mkw. powierzchni centrum i będzie większy od poprzedniego o 500 mkw. (o 55 proc.).

Reserved to polska marka odzieżowa, której kolekcje dla kobiet, mężczyzn i dzieci dostępne są w 10 europejskich krajach. Pierwszy sklep pod tą nazwą został otworzony w Polsce w połowie lat dziewięćdziesiątych. Do dzisiaj powstało około 340 salonów w Europie Środkowej i Wschodniej. Marka Reserved oferuje kilka niezależnych linii dedykowanych kobietom i mężczyznom. Kolekcje dziecięce Reserved Kids są przeznaczone dla dzieci w wieku od 0 do 14 lat.

W Atrium Plejada na powierzchni ponad 15 tys. mkw. GLA znajduje się ponad 60 sklepów i punktów usługowych, w tym m.in. takie marki, jak: Big Star, Carry, Camaieu, CCC, Cropp, Deichmann, Diverse, Empik, RTV Euro AGD, H&M, House, Intersport, Jysk, Grycan, Orsay, Promod, Reserved, Rossmann, Sephora, Mohito, Takko, Tchibo, Venezia, Vero Moda, Wojas. Centrum posiada hipermarket spożywczy Carrefour oraz market budowlany Castorama. Na parkingu centrum, który może pomieścić ponad 1,4 tys. aut znajduje się parking strzeżony, stacja benzynowa Carrefour oraz myjnia samochodowa IMO. Atrium Plejada położona jest przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego (przy drodze krajowej nr 88).

Atrium to spółka specjalizująca się w inwestowaniu, budowie i zarządzaniu centrami handlowymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Według stanu na dzień 12 marca 2014 roku Grupa była właścicielem 153 obiektów handlowych o wartości rynkowej 2,40 mld euro, zlokalizowanych w siedmiu krajach (głównie w Polsce, Republice Czeskiej, na Słowacji i w Rosji, a ponadto na Węgrzech, w Rumunii i na Łotwie). W 2013 roku spółka osiągnęła dochód brutto z najmu w wysokości 203,5 mln euro.

Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 Atrium Poland Real Estate Management zaprezentuje całe portfolio obiektów handlowych działających w Polsce. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych centrów handlowych udzielą przedstawiciele spółki na stoisku 6.2.