Płatności mobilne w Biedronce

W połowie czerwca 2014 roku Biedronka rozpoczęła stopniowe wdrażanie płatności za pomocą kart. Do końca lipca br. planowane jest udostępnienie tej formy płatności klientom we wszystkich placówkach sieci. Obecnie transakcje są akceptowane w ponad 330 sklepach Biedronka.

Jak poinformował zarząd Jeronimo Martins, właściciel sieci, po pomyślnie przeprowadzonych testach z udziałem klientów w 9 sklepach Biedronka zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie i Poznaniu rozpoczęło się sukcesywne udostępniania usługi w pełnej funkcjonalności. W najbliższych tygodniach nastąpi włączanie kolejnych placówek do puli sklepów umożliwiających płatności za pomocą kart płatniczych.

Sklepy Biedronka, gdzie dostępna będzie ta forma płatności, będą w odpowiedni sposób oznaczone – za pomocą naklejki na drzwiach wejściowych, a także za pomocą materiałów informacyjnych wewnątrz placówki. Klienci będą mogli także sprawdzić, które sklepy w ich miejscowości akceptują płatności za pomocą kart, poprzez wyszukiwarkę z interaktywną mapą, dostępną na stronie internetowej www.biedronka.pl/sklepy – wystarczy wpisać konkretną miejscowość i jako kryterium wyszukiwania zaznaczyć pole „W tym sklepie zapłacisz kartą”.

Bankiem, który odpowiada za obsługę płatności bezgotówkowych za pomocą kart płatniczych w sieci, jest Bank Pekao SA. Klienci mogą dokonywać płatności kartami w sklepach Biedronka każdą kartą dowolnego banku, działającą w systemach kart płatniczych VISA lub MasterCard.

Możliwość dokonywania płatności za pomocą kart stanowić będzie uzupełnienie dotychczasowych dostępnych form płatności w sklepach Biedronka – gotówkowej i za pomocą aplikacji telefonicznej (płatności mobilne). Klienci płacący gotówką korzystają również z rozwiniętej sieci około 2,1 tys. bankomatów w pobliżu placówek Biedronka.

Właścicielem sieci detalicznej Biedronka jest Jeronimo Martins Polska SA. Aktualnie działa ponad 2,4 tys. sklepów w blisko 900 miejscowościach.