Galeria Sky Tower
Galeria Sky Tower

Galerię Handlową Sky Tower we Wrocławiu odwiedza w ciągu miesiąca ponad pół miliona klientów, którzy regularnie robią tu zakupy i korzystają z oferty rozrywki.

Z wyliczeń systemu badającego frekwencję w Sky Tower wynika, że 17 czerwca 2014 roku w godzinach popołudniowych w Galerii pojawił się 10 milionowy klient.

– Sky Tower przyciąga wyjątkową, nowoczesną architekturą oraz bogatą ofertą handlową. Sklepy, restauracje i centra rozrywki miesięcznie odwiedza pół miliona klientów. Każda kolejna inicjatywa spotyka się z pozytywnym odbiorem, a popularność tego miejsca stale rośnie – mówi Małgorzata Danek, prezes zarządu Sky Tower SA.

Przypomnijmy, wrocławska galeria Sky Tower została otwarta dwa lata temu. Obiekt, jak poinformował zarząd, wyróżnia się przede wszystkim znakomitą lokalizacją w najwyższym i jedynym tego typu kompleksie architektonicznym w kraju. W galerii znajdują się marki, które pojawiły się we Wrocławiu po raz pierwszy. Galeria posiada także rozbudowaną i unikalną na rynku strefę rozrywki oraz rekreacji, otwartą do późnych godzin nocnych. Dużym atutem są również restauracje oraz kawiarnie oferujące bardzo ciekawe i zróżnicowane menu. Lokale gastronomiczne zlokalizowane przy ulicy Powstańców Śląskich są czynne także po zamknięciu części handlowej.

W Galerii Handlowej Sky Tower na powierzchni 30 tys. mkw. znajduje się 100 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, a parking oferuje 1,5 tys. miejsc. W samym Sky Tower znajduje się również 27 tys. mkw. biur i 231 apartamentów, dla których galeria handlowa stanowi zaplecze zakupowe, restauracyjne i rozrywkowe.

Twórcą koncepcji powstania Sky Tower jest Leszek Czarnecki jeden z najbardziej znanych w Polsce i Europie biznesmenów: twórca i główny udziałowiec spółek LC Corp SA oraz Getin Holding SA.