Factory Ursus
Factory Ursus

Factory Ursus – pierwsze centrum wyprzedażowe w stolicy – wkracza w kolejną fazę rozbudowy. Otwarty został nowy parking naziemny, a dotychczasowy stanie się placem budowy nowej części obiektu. W czasie prac centrum działać będzie w niezmienionych godzinach.

– Factory Warszawa Ursus powiększy się o dodatkowe 6 tys. mkw. powierzchni, 30 sklepów i parking podziemny. Odrestaurowana zostanie również dotychczasowa część centrum – mówi Anna Zawadzka, Centre Manager Factory Warszawa Ursus.

Prace ruszyły ponad dwa miesiące temu. W tym czasie zbudowany został nowy parking – Parking Zielony (od strony ul. Nowolazurowej), tworzony jest wykop pod parking podziemny i przygotowany został plac budowy pod nową część obiektu. W czasie rozbudowy dostępnych będzie ok. 600 miejsc parkingowych. Po zakończeniu prac prawie tysiąc.

Powierzchnia całego centrum outlet z dzisiejszych 13,7 tys. mkw. zwiększy się do 19 ,9 tys. mkw. Gruntownie zrewitalizowana zostanie również dotychczasowa część obiektu. Factory zyska nowy design, renowację elewacji oraz dodatkowe oświetlenie. Wejście do obiektu od strony ul. Traktorzystów będzie nadal otwarte dla klientów, jednak ograniczone specjalną konstrukcją. Drugie wejście nie będzie ograniczone pracami budowlanymi. Centrum działać będzie bez zmian w dotychczasowych godzinach otwarcia.

– Dla naszych klientów przygotowaliśmy specjalne oznaczenia kierunkowe, które ułatwią im poruszanie się wokół centrum w trakcie jego rozbudowy: na płotach i wewnątrz samego budynku. Warto zaznaczyć, że wewnątrz outletu nie będą toczyły się obecnie żadne prace budowlane – dodaje Anna Zawadzka.

Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma Agmet sp. z o.o. Generalnym projektantem jest studio architektoniczne SUD Architectes.

Otwarcie Factory Warszawa Ursus w nowej formie planowane jest na wrzesień 2015 roku.

Przebudowie centrum towarzyszą również zmiany infrastruktury drogowej w samej dzielnicy Ursus. Bezpośrednie połączenie ulicy Nowolazurowej z Alejami Jerozolimskimi umożliwia bezpośredni dojazd z centrum Warszawy i okolicznych miejscowości. Zakończenie w przyszłym roku kolejnego etapu przebudowy infrastruktury drogowej – połączenia Nowolazurowej z ul. Połczyńską usprawni komunikację do Factory.

Przypomnijmy, Factory Warszawa Ursus jest pierwszym centrum wyprzedażowym w kraju, działającym na polskim rynku od 2002 roku. Właścicielem obiektu jest Neinver.

Neinver jest drugim operatorem centrów outlet w Europie (Polska, Hiszpania, Portugalia, Francja, Niemcy, Włochy) i liderem tego segmentu w Polsce (5 obiektów: Warszawa Ursus, Warszawa Annopol, Wrocław, Poznań, Kraków).

Przedstawiciele spółki zaprezentują swoje obiekty handlowe podczas Shopping Center Forum 2014 przy stoisku 6.1.