Galeria Świnoujście
Galeria Świnoujście

Salon optyczny Perfekt Optik, Świat Prasy oraz Kantor wymiany walut, to nowi najemcy Galerii Świnoujście, inwestycji powstającej w Świnoujściu. Galeria będzie wielofunkcyjnym obiektem z 4 salami kinowymi oraz szerokim zakresem usług i wyborem towarów.

Nowe umowy najmu podpisano w połowie czerwca 2014 roku. Salon optyczny Perfekt Optik zajmie powierzchnię ponad 80 mkw., natomiast Świat Prasy 30 mkw. Salon prasowy będzie wyposażony w kolekturę Lotto, klienci będą mieli także możliwość skorzystania z usługi opłacania rachunków. Sieć Świat Prasy funkcjonuje od 2007 roku, w chwili obecnej firma posiada ponad 100 punktów na terenie Polski.

Powierzchnia handlowo-usługowa Galerii Świnoujście będzie wynosić 10 tys. mkw. W galerii znajdować się będzie około 45 lokali i stoisk handlowych, powstanie także multipleks z 4 salami kinowymi. Klienci będą mogli skorzystać z bogatej oferty handlowej sklepów wszystkich branż.

Na trzech kondygnacjach swoje salony z odzieżą i obuwiem będą miały H&M, Cropp, Reserved, Sinsay, House oraz Mohito, CCC oraz Deichmann. Wśród najemców znajdzie się również sklep RTV AGD sieci Neonet posiadający w swojej ofercie wachlarz produktów z branży RTV, AGD, IT, akcesoria oraz multimedia. Ofertę uzupełni drogeria Hebe. W galerii nie zabraknie oferty gastronomicznej, będzie także lodziarnia Grycan.

Budowa Galerii Świnoujście o powierzchni użytkowej 13 tys. mkw., której generalnym wykonawcą jest firma Calbud sp. z o.o. przebiega zgodnie z planem. Obecnie realizowane są prace związane z wykonaniem izolacji, zbrojeniem siatki dolnej oraz betonowania płyty dolnej. W drugiej połowie czerwca 2014 osadzane zostaną płyty prefabrykowane tworzące strop nad kondygnacją +1. Realizacja prac będzie miała charakter piramidowy. Koniec stanu surowego konstrukcji żelbetowej planowany jest na połowę października 2014, ale możliwe jest wyprzedzenie tego terminu przez generalnego wykonawcę firmę Calbud.

Budowa Galerii Świnoujście
Budowa Galerii Świnoujście

Galeria składa się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Na trzeciej kondygnacji obiektu umieszczony będzie parking dla łącznej ilości około 100 samochodów. Poza parkingiem znajdującym się w Galerii Świnoujście, w jej najbliższym otoczeniu położone są również parkingi ogólnodostępne, na których pomieści się około 400 samochodów i z których również będą mogli korzystać klienci Galerii.

Otwarcie Galerii Świnoujście nastąpi w drugim kwartale 2015 roku. Inwestorem projektu jest spółka Winston sp. z o.o.

Galeria Świnoujście usytuowana jest w centrum miasta, pomiędzy trzema ulicami: Dąbrowskiego, Piastowską i Konstytucji 3-go Maja. Projekt inwestycji wpisuje się w realizowany przez władze miasta program rewitalizacji centrum (m.in. budowa Centralnego Układu Komunikacyjnego, rewitalizacja Placu Wolności). Galerii Świnoujście, pozwala jej na dotarcie do znaczącej liczby potencjalnych klientów. Liczba osób mieszkających w zasięgu od 10 do 30 minut jazdy samochodem od Galerii wynosi około 129 tys.