kolej sprzedaż online

Na dworcach brytyjskiej Network Rail powstaną punkty sprzedaży przez internet oraz odbioru zamówionych towarów. Sieć futurystycznych sklepów dostała nazwę Doodle,  co w wolnym tłumaczeniu oznacza „bardzo łatwo”.

Eksperymentalny punkt Doodle został już otwarty na stacji Milton Keynes Plany sięgają 300 kolejnych, zapewniających 3000 miejsc pracy w ciągu trzech lat. Punkty maja się pojawić w takich miejscach, jak London Waterloo, Bromley South, Brighton, Chelmsford czy London Cannon Street.

Rewolucja na rynku

Sklepy maja być otwarte przez cały tydzień do późnych godzin wieczornych, dając kupującym pełną wolność zamówień i odbioru zakupów. Partnerami przedsięwzięcia są tacy detaliści jak ASOS, New Look, T.M Lewin, a od niedawna również Amazon. Program partnerski z Doodle zapewnia klientom dostęp do ich ulubionych producentów, jednocześnie dając możliwość odebrania towaru w punkcie na wybranej przez siebie stacji.

Udziałowcami projektu Doodle jest brytyjski finansista Lloyd Dorfman oraz się Network Rail. „Nie tylko wprowadzamy nową markę. Zaczynamy też rewolucję na rynku handlu detalicznego” – zapowiada buńczucznie Dorfman.

Brytyjczycy kochają Click&Collect

Dyrektor generalny Doodle, Tim Robinson, powiedział: „Oferujemy serwis z nowoczesnymi sklepami, oparty na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych oraz na doskonale przygotowanym personelu. To kolejny duży krok w dziedzinie sprzedaży internetowej, zapewniający wygodę kupującym. Łączymy cechy przewoźnika i pośrednika handlowego, a tego jeszcze na rynku nie było”.

Czy nowy model trafi w gusta klientów? Wszytko wskazuje, że tak. Sondaż przeprowadzony przez firmę badawczą Vision Critical wśród 2 tys. Brytyjczyków pokazał, że aż 59% z nich korzysta z usługi Click&Collect na co dzień, zaś 49% w okresie świąt. Oznacza to, że na wyspach z modelu C&C korzysta stale 30 milionów ludzi. Badanie pokazało, że kupujący jeszcze chętniej korzystaliby z usługi, gdyby tylko punkty odbioru znajdowały się bardziej dogodnych w miejscach. Stacje kolejowe, gdzie codziennie przelewają się tłumy to miejsce wprost wymarzone