Iwona Sitko, dyrektor Galerii Bronowice
Iwona Sitko, dyrektor Galerii Bronowice

– Lokowanie w jednym centrum handlowym dwóch lub nawet więcej najemców oferujących ten sam lub podobny asortyment – to bardzo dobry pomysł, zarówno dla klienta, jak i dla najemcy – mówi portalowi Retailnet.pl Iwona Sitko, dyrektor Galerii Bronowice.

– Obecnie jest taka tendencja, że klienci chcą w jednym miejscu mieć jak największy wybór – i chętniej odwiedzają właśnie takie obiekty, gdzie mogą porównać ofertę różnych salonów i wybrać to, co najbardziej im odpowiada. Także najemcy korzystają z tego, że klienci ściągani są do centrum różnorodnością oferty dostępnej w danym miejscu.

– Zazwyczaj oferty takich najemców uzupełniają się. Czasem oferta powtarza się, ale wówczas jest to dodatkowa korzyść dla klientów, ponieważ powoduje obniżki cen.

– Korzyści są trójstronne (dla dewelopera, klienta i najemców), nie powinniśmy się więc – jako zarządcy galerii handlowych – bać sytuacji, gdy mamy kilku najemców o podobnym asortymencie.

– W centrach handlowych, takich jak Galeria Bronowice, zapisy o wyłączności są rzadkością. To, co zdarza się, to ograniczenia powierzchniowe sklepów tej samej branży – dodała Iwona Sitko.

Galeria Bronowice to kompleks handlowo-usługowo-rozrywkowy o powierzchni użytkowej wynoszącej 60 tys. mkw. Położony w północnej części Krakowa obiekt stanowi ważne dopełnienie przestrzeni handlowej tej części miasta. Oferta Galerii to 150 sklepów (docelowo), kawiarni i restauracji. Klienci mogą też skorzystać z nowej propozycji, nieobecnej w innych galeriach handlowych miasta, związanej ze sztuką i rozrywką. Inwestorem jest Auchan Polska sp. z o.o. Oddział Immochan w Piasecznie. Galeria Bronowice została otwarta 30 listopada 2013 roku; w pierwszy weekend odwiedziło ją ponad 90 tys. osób.

Firma Immochan będzie wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Projekty firmy będzie można zobaczyć na stoisku 4.4.