Mirosław Cechowski, dyrektor CH Agora Bytom
Mirosław Cechowski, dyrektor CH Agora Bytom

Galerię handlowo-rozrywkową Agora Bytom, zlokalizowaną w centrum Bytomia czeka proces rekomercjalizacji. Zdaniem Mirosława Cechowskiego dyrektora obiektu takie działanie to szansa na dostosowanie się oferty centrum do zmieniającego się rynku.

– Agora funkcjonuje już 3,5 roku. Powoli przygotowujemy się do rekomercjalizacji. Na przestrzeni ostatnich kilku lat rynek centrów ewoluował, więc upatrujemy w rekomercjalizacji szansy zaistnienia w centrum takich marek, które uzupełniłyby jego ofertę i rozszerzyłyby funkcje. Widzimy zresztą jak ewoluują poszczególne marki, jak zmieniają się ich strategie – w ślad za oczekiwaniami konsumentów. Na rynku debiutowały takie marki, które chętnie widzielibyśmy u nas, a dla których niekoniecznie mieliśmy do tej pory miejsce. Reasumując – rekomercjalizacja to szansa na dostosowanie się oferty centrum do zmieniającego się rynku – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Mirosław Cechowski, dyrektor Agory Bytom.

Agora Bytom zostanie zaprezentowana podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. Obiekt jest jednym z największych i najważniejszych centrów handlowych Śląska. Zarząd centrum podczas Forum zamierza podkreślić swoją obecność i pochwalić się wynikami, które pokazują siłę projektu zarówno w regionie, jak i na lokalnym rynku. Przedstawiciele obiektu chcą także zwrócić uwagę na Bytom oraz Śląsk, jako region, który szybko się rozwija i daje duży potencjał najemcom.

Przypomnijmy, Agora Bytom działa od 2010 roku. Pięciokondygnacyjny obiekt ma 29 tys. mkw. powierzchni najmu na której działa ponad 120 sklepów, restauracje, klub fitness, multipleks i sala widowiskowa. Deweloperem inwestycji Agora Bytom była duńska firma Braaten+Pedersen oraz norweska Borgestad ASA. Obecnym właścicielem obiektu jest spółka Borgestad ASA, która nim również zarządza. Wartość inwestycji szacowana jest na 90 milionów euro.

Agora Bytom zostanie zaprezentowana podczas Shopping Center Forum 2014 przy stoisku nr 2.51.