wino sprzedaż internetowa

Wijnvoordeel, największy holenderski sklep online z winem, planuje w najbliższym czasie ekspansje do Polski. René Tulner, współzałożyciel Wijnvoordeel.nl oraz dyrektor B2C w Baarsma Wine Group, opowiedział Evigo w jaki sposób firma chce podbić na nasz rynek.

Wijnovoordeel oferuje wina z całego świata. Sklep został założony w Holandii w 1999 roku. Przez pierwszy rok działalności sklepu René Tulner sam dostarczał zamówienia do klientów ponieważ brakowało firm wyspecjalizowanych w dostarczaniu delikatnych przesyłek. Po sukcesie w Holandii Wijnovoordeel bardzo szybko wszedł na rynek Belgijski oraz Niemiecki z dedykowanymi sklepami. Obecnie włascielem sieci jest koncern Baarsma Wine Group.

Sklep zyskał swoją popularność dzięki bardzo dokładnemu systemowi wyszukiwania trunków. Konsumenci mają m. in możliwość wyboru kraju pochodzenia, koloru/rodzaju wina, szczepu winogron, profilu smakowego, rocznika oraz wyróżnienia (nagrody), jeśli wino takie otrzymało. Co więcej, po dokonaniu zakupu jesteśmy informowani jakie inne wina z ofert sklepu będą najlepiej spełniały nasze preferencje smakowe.

Wijnvoordeel sklep
Holenderska wersja sklepu Wijnvoordeel

Teraz René Tulner ogłosił, że jego firma planuje wejść na rynek polski oraz czeski. Serwis Evigo postanowił dowiedzieć się więcej o planach Wijnvoordeel związnych z naszym krajem.

Projekt polskiej wersji już pod koniec lata

Obecnie Wijnovoordeel International posiada trzy sklepy internetowe  Wijnvoordeel.nl, Wijnvoordeel.be oraz Weinvorteil.de. Dowiedzieliśmy się że firma planuje rozpocząć projektowanie polskiej strony już pod koniec lata 2014 roku.

Polski sklep będzie oparty, tak jak w wypadku pozostałych sklepów, o austriacką platforma xt:Commerce, na której pracuje już ponad 100,000 sklepów na całym świecie. „Planujemy rozpocząć projektowanie polskiej strony pod koniec lata tego roku. Posiadamy już sklepy w innych krajach europejskich i wszystkie oparte są na platformie xt:Commerce” –  powiedział nam René Tulner.

Płatność kartą oraz za pobraniem

Płatności za zamówiony towar będą realizowane za pomocą karty kredytowej oraz za pobraniem. Na razie nie wiadomo czy firma będzie chciała skorzystać z usług lokalnych firm oferujących płatności online. W Niemczech konsumenci mają możliwość płacenia PayPalem, w Holandii systemem płatności iDeal, a w Belgii poprzez Bancontact.

Centrum logistyczne pod Warszawą

Magazyn oraz centrum dystrybucyjne będzie znajdowało się pod Warszawą , co pozwoli znaczne skrócenie czasu realizacji zamówienia. „Posiadamy już nasz lokalny magazyn bardzo blisko Warszawy” – skomentował René Tulner

Zapytaliśmy również jakie działania marketingowe firma planuje. „Istniej bardzo wiele restrykcji związanych z reklamowaniem alkoholu w Polsce. W obecnej chwili zastanawiamy się nad alternatywnymi formami reklamy” – tłumaczy Tulner.