Centrum Handlowe Galardia
Centrum Handlowe Galardia

Budowa Centrum Handlowego Galardia w Starachowicach weszła w fazę finalną. Aktualnie trwają prace związane z montażem ścian działowych oraz instalacji wewnętrznych. Pierwsi najemcy odbierają już swoje lokale.

– Planowane otwarcie Centrum Handlowego Galardia to jesień 2014 roku. Obiekt jest obecnie skomercjalizowany w 70 proc. Prace związane z adaptacją sklepów dla najemców przebiegają zgodnie z harmonogramem. Pierwsi najemcy już zajęli lokalizacje. W Galardii zaadaptowano już lokale dla kina Helios oraz marketu Tesco. Wraz z pracami wykończeniowymi trwają prace związane z budową parkingu i ronda w sąsiedztwie galerii – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Agata Radlak Piechowicz z Balmain Asset Management.

Z początkiem czerwca do Galardii wprowadziły się także marki grupy LPP – Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp i House. Z kolei w ostatnim czasie spółka Balmain podpisała kolejne umowy najmu z sieciami Carry, Empik oraz Smyk.

Przypomnijmy, Galardia powstaje w Starachowicach przy ulicy Iłżeckiej. Obiekt będzie jednopoziomową galerią handlową o powierzchni najmu wynoszącej blisko 18 tys. mkw., z czego 6,2 tys. mkw. zajmie hipermarket Tesco, a ponad 1,3 tys. mkw. multipleks sieci Helios – dwaj wiodący najemcy obiektu. Dodatkowo na terenie centrum znajdować się będzie parking na 475 miejsc parkingowych oraz pasaż o powierzchni 11 tys. mkw., który pomieści 36 sklepów.

Współwłaścicielami Galardii są: NBGI Private Equity oraz Balmain Asset Management. Koszt inwestycji wynosi w przybliżeniu 25 milionów Euro.

Otwarcie centrum odbędzie się jesienią 2014 roku.

Obiekt zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum 2014 przy stoisku Balmain Asset Management – 4.12.