PH Panorama

PH Panorama

Panorama, jedna z pierwszych galerii handlowych w Poznaniu, zostanie znacząco zmodernizowana. Zmiany przewidziane są także w ofercie centrum, która zostanie wzmocniona i urozmaicona.

Modernizacja Galerii Handlowej Panorama, która rozpocznie się na przełomie 2014/15, będzie miała charakter kompleksowy. Metamorfozę przejdzie zarówno wnętrze galerii, jak i jej fasada. W tym czasie w centrum pojawią się także nowi najemcy.

W Panoramie odnowione zostaną pasaże, na których zainstalowane zostaną między innymi nowe sufity, oświetlenie, oznakowanie i nowoczesne nośniki reklamowe. Autorem projektu architektonicznego jest wrocławskie biuro architektoniczne Bieniasz Nicholson Architekt. Przetarg na generalnego wykonawcę ruszy w czerwcu br.

– Galeria Handlowa Panorama była jednym z pierwszych centrów handlowych w Polsce, w które byliśmy zaangażowani, dlatego sukces tego centrum jest dla nas szczególnie ważny. Ogromny potencjał Panoramy wynika z jej zróżnicowanej oferty, dogodnej lokalizacji, oraz lojalnych klientów – w zeszłym roku centrum było odwiedzane miesięcznie średnio 260 000 razy. Zależy nam na modernizacji naszej galerii w odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania klientów oraz rosnące znaczenie lokalizacji. To są główne powody, które stoją za decyzją o rozbudowie i równoważeniu tenant-mix Panoramy – mówi Olga Łoś, Asset Manager Panoramy z ramienia Balmain Asset Management.

Podczas modernizacji Panoramy Balmain Asset Management będzie wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte w trakcie wielu przeprowadzonych przez tę firmę projektów remontowo-budowlanych między innymi w Ferio Konin, Aurze Centrum Olsztyna, Zawiszy Malbork, CWW Zielona Góra, Unii Park Grudziądz, lub też trwającej właśnie rozbudowy Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy i budowy Centrum Galardia w Starachowicach.

Obecnie wśród najemców są zarówno dobrze znane marki takie jak Carrefour, Castorama, Deichmann, CCC, Empik, Takko, Rossmann i Pepco, jak i specjalistyczne sklepy lokalne takie jak Rico Sub, Activus, Piekarnia Natura, Pralinka czy Majster But.

Ważną cechą Panoramy jest także rozbudowane zaplecze usług tworzone m.in. przez bank, pralnię, zakład fryzjerski a przede wszystkim przez popularną Klinikę Rehasport – jeden z najważniejszych ośrodków leczenia i rehabilitacji urazów sportowych w Polsce. Klinika Rehasport jest zlokalizowana w części biurowej galerii. Panorama już zaczęła się zmieniać, choć jej modernizacja ma się dopiero rozpocząć.

Lojalność zarówno klientów, jak i najemców Panoramy ma swoje odzwierciedlenie w liczbach – w ciągu ostatnich 18 miesięcy aktualni najemcy Galerii przedłużyli umowy najmu na łączną powierzchnię przekraczającą 13,200 mkw.

Galeria Panorama jest jednym z pierwszych centrów handlowych w Poznaniu otwartym ponad 20 lat temu. Galeria położona jest w dogodnej lokalizacji w rozwijającej się dzielnicy Górczyn. Centrum liczy 22,500 mkw. powierzchni najmu i posiada parking na 640 miejsc postojowych. W Panoramie znajduje się 150 sklepów.

Z projektami firmy Balmain Asset Management będzie można zapoznać się bliżej podczas Shopping Center Forum Fall Edition 2014 na stoisku 4.12.

PH Panorama