Wizualizacja Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja
Wizualizacja Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja

Bliskość ścisłego centrum i drogi krajowej o dużym natężeniu ruchu, dogodne połączenie ze wszystkimi dzielnicami, sąsiedztwo Expo-Łódź oraz największej uczelni technicznej w regionie – to niewątpliwe atuty budowanego w Łodzi Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja. Już obecnie ten rejon rozwija się dynamicznie. Co więcej, w najbliższej okolicy jest ponad 40 ha terenów inwestycyjnych przeznaczonych m.in. pod budownictwo mieszkaniowe, które w najbliższych latach mają zostać atrakcyjnie zagospodarowane. To dobry prognostyk dla inwestora i najemców Sukcesji.

Osiedle mieszkaniowe na terenie 12 ha zamierza wybudować Urbanica, hiszpańska grupa inwestorów, działająca na łódzkim rynku nieruchomości. Docelowo ma tam powstać ponad 2000 mieszkań. – Projekt już mamy – informuje Karolina Pietrzak, przedstawicielka inwestora. Jeden z budynków przy ul. Wróblewskiego 19 jest już gotowy.

Miasto wystawiło już na przetarg działkę o powierzchni ponad 1,6 ha przy ul. Wołowej, z przeznaczeniem m.in. na zabudowę wielorodzinną, a do sprzedaży 20 ha terenu po elektrociepłowni nr. 2 przygotowuje się spółka Dalkia Łódź.

Lada miesiąc ma być z kolei rozstrzygnięty przetarg na budowę Łódzkiego Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej, które powstanie w pobliżu Sukcesji. Obiekt będzie spełniał wszelkie kryteria do prowadzenia międzynarodowych zawodów, a znajdą się w nim m.in. 50-metrowa pływalnia olimpijska, hala sportowo-widowiskowa, sale treningowe i kompleks odnowy biologicznej.

Politechnika Łódzka, na której studiuje ponad 20 tys. osób, a pracuje około 3 tys., przeznaczyła w ostatnich latach ogromne fundusze na rozwój bazy dydaktycznej i modernizację kampusu. I Dom Studenta, położony w bezpośrednim sąsiedztwie nowego centrum handlowo-rozrywkowego, stał się najnowocześniejszym akademikiem uczelni.

W strefach zasięgu Sukcesji mieszka dziś około 937 tys. osób, a w najbliższej okolicy (czas dojazdu do 10 minut) powyżej 354 tys. Pierwsza strefa należy jednocześnie do rejonów o najwyższej gęstości zaludnienia w mieście. Z analiz wynika, że dzięki nowym inwestycjom te wskaźniki jeszcze zmienią się na korzyść.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja
Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja

Sukcesja będzie centrum lifestyle’owym, obiektem w pełni „zielonym”, pierwszym tego typu w regionie z certyfikatem BREEAM. Wśród głównych najemców są m.in.: 9-salowe kino Helios, największy w kraju Pure Jatomi Fitness, nowoczesna kręgielnia, supermarket Piotr i Paweł, drogeria Rossmann, elektromarket Avans, pierwszy w Łodzi salon Sports Direct, dwupoziomowe sklepy odzieżowe H&M i Reserved. Oferta gastronomiczna to wiele lokali nowych na łódzkim rynku oraz m.in. McDonald’s i Subway w strefie food court. Zespoły Fabryki Biznesu, Savills i CBRE prowadzą zaawansowane rozmowy z kolejnymi sieciami.

Budowa Sukcesji przekroczyła półmetek, a obiekt zostanie oddany do użytku w 2015 roku. Projekt będzie zaprezentowany podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum 2014 (stoisko nr 5.4).