Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.
Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

– W ramach realizacji Galerii Galena mamy podpisany kredyt z bankiem BOŚ SA. z unijnej inicjatywy JESSICA. Jest to kredyt na preferencyjnych warunkach w kwocie 72 mln zł, przyznany na 15 lat. Pożyczka ta obliguje nas do działalności prospołecznej. Chodzi na przykład o budowę kina, czy kawiarni – mówi portalowi Retailnet.pl Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

– Aby otrzymać takie wsparcie na inwestycję należało napisać dobre studium wykonalności i wniosek z uzasadnieniem. Następnie projekt pozytywnie zaopiniowała rada miasta Jaworzno oraz marszałek województwa, który stwierdził, że projekt mieści się w programie unijnym poświęconym rewitalizacji miast. Dlatego położyliśmy duży nacisk na działania prospołeczne.

– Obecnie w erze rozwijającej się sieci zakupów internetowych, trzeba klientowi zaproponować coś więcej niż tylko sklepy. Należy zaoferować pewien sposób spędzania czasu. W galerii planujemy wyznaczyć strefę dla dzieci o powierzchni 360 mkw., miejsce na dyskotekę, czy klub fitness. W tej sprawie prowadzimy już rozmowy z siecią Fabryka Formy na wynajęcie powierzchni 1200 mkw. – dodała Ewa Bobkowska.

Galeria Galena to pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe powstające na terenie miasta Jaworzna – ostatniego prawie 100-tys. miasta w Polsce bez galerii handlowej. Powstaje ona przy ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ścisłego centrum miasta na obszarze prawie 6,2 ha powierzchni. Będzie to miejsce spędzania wolnego czasu z salami rozrywki dla dzieci, centrum zakupów i strefa rozrywkowo-rekreacyjna z wielosalowym kinem. Całkowita powierzchnia najmu to 30 tys. mkw., ponad 100 lokali handlowo-usługowych i około 900 miejsc parkingowych.

P.A. Nova jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 2.3 zaprezentuje projekt centrum handlowego Galeria Galena w Jaworznie.

P.A. Nova jest inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii Galena w Jaworznie. Firma oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe. Są to między innymi galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, takie jak Galeria Sanowa w Przemyślu, Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu oraz obiekty w Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.