Amazon Hiszpania

Amerykański Amazon rzucił rękawicę hiszpańskiemu koncernowi Inditex na jego własnym podwórku.

Sklep Amazon dedykowany na rynek Hiszpański oferuje 700 tysięcy produktów – męskich, damskich i dziecięcych – od dwóch tysięcy producentów. „Hiszpania jest obecnie bardzo ciekawym rynkiem dla sieciowych sprzedawców. Hiszpanie przekonali się do zakupów w internecie, co rodzi duży potencjał. Sukces Amazon zależy tutaj bardziej od komfortu zakupów niż od oferty produktów. Łatwość dokonywania zwrotu produktów, czy czas ich dostawy to czynniki, które pozwolą firmie się wyróżnić” – mówi Diego Galván z hiszpańskiego towarzystwa inwestycyjnego GBS Finanzas. Na Amazon.es można znaleźć między innymi produkty marek takich jak  French Connection, DKNY, Desigual, Ray-Ban, Dockers czy Timberland.

Amazon Fashion Hiszpania
Amazon Fashion Spain

Obsługą zamówień zajmie się na razie centrum logistyczne Amazon w mieście San Fernando de Henares pod Madrytem, lecz firma już planuje otworzenie wielkiego centrum logistycznego w Barcelonie. Amazon podjął tez współpracę z ponad tysiącem lokalnych sprzedawców, zwiększając tym samym liczbę punktów odbioru towaru.

Sprzedaż towarów takich jak biżuteria, buty, czy inne akcesoria, Amazon prowadzi w Hiszpanii już od 2011 roku, ale do tej pory sklep nie oferował odzieży światowych marek. Wśród największej konkurencji firmy znajdują się między innymi koncerny Inditex ( marki Zara, Stradivarius) oraz Privalia. Obie firmy w Hiszpanii osiągnęły sprzedaż online na poziomie 82 milionów euro. Cały hiszpański internetowy rynek odzieżowy szacuje się na 300 milionów euro rocznie.

Sergio Butcher, prezydent Amazon Fashion na Europę stwierdził: „Amazon oferuje ogromny wybór marek, rozmiarów i stylów. Stajemy w szranki z potężnymi rywalami działającymi na hiszpańskim rynku. Nasze działania mogą się tylko przyczynić do rozwoju rosnącego sektora odzieżowego w tym kraju”. Nie jest tajemnicą, że teraz amerykański gigant szykuje się na podbój kolejnych rynków w Europie. Czy wśród nich będzie także Polska?