Ewan Venters and Gary Simpson

Sieć Fortnum & Mason będzie pierwszą w Wielkiej Brytanii, która do swojej oferty doda dostawy w niedziele. Stanie się to we współpracy z firmą kurierską Parcelforce Worldwide. Serwis Evigo poznał szczegóły współpracy obu firm.

Usługa będzie dostępna dla klientów którzy złożą zamówienie w sklepie internetowym Fortnum & Mason w sobotę do godziny 14:00. Zamówione towary dotrą do klienta po godzinie 9:00 następnego dnia. Usługa zostanie uruchomiona już w najbliższa niedziele (29.06.2014 r.).

Fortnum&Mason sklep internetowy
Sklep internetowy Fortnum&Mason

Elastyczność i szeroki wybór opcji wysyłki

Parcelforce podkreśla, że chce świadczyć jak najwygodniejsze i jak najlepsze usługi dla swoich klientów oraz sklepów e-commerce poprzez wysyłkę dostępna przez siedem dni w tygodniu. Gary Simpson, dyrektor generalny Parcelforce powiedział:

„Parcelforce wprowadza dostawy w niedziele aby ułatwić sklepom internetowym świadczenie jak najbardziej elastycznych oraz zróżnicowanych opcji wysyłki zamówień. Cieszmy się, że właśnie Fortnum & Mason będzie pierwszym detalistą świadczącym tę usługę swoim klientom. Nowa opcja pozwoli konsumentom na większą kontrole nad zamówieniami.”

Dostawa tego samego dnia

Jednodniową dostawę Fortnum & Mason oferuje od 1990 roku. Na początku zamówienia były realizowane konno, od 25 lat logistyką zajmuje się flota Parcelforce Worldwide.

Ewan Venters, dyrektor generalny Fortnum & Mason, powiedział:

„Nasi klienci są osobami bardzo zajętymi, dlatego chcą otrzymywać zakupy wtedy kiedy mają na to czas. Wiem ze bardzo duża liczba konsumentów chciałaby otrzymywać zamówiony towar w weekend. Cieszymy się z faktu, że nasi konsumenci będą mogli wybierać produkty w sklepie stacjonarnym, przez telefon lub przez internet w sobotę rano a dostawa nastąpi już w niedziele. Dzięki tej usłudze spodziewam się wzrostu sprzedaży naszego asortymentu.”

Także Royal Mail poinformował ostatnio, że punkty odbioru przesyłek będą otwarte w niedziele, co pozwoli konsumentom na odbiór produktów przez cały weekend.