Centrum Handlowe Galardia
Centrum Handlowe Galardia

Budowa Centrum Handlowego Galardia w Starachowicach jest już w fazie finalnej. Trwają obecnie prace wykończeniowe związane z obudową pasaży i dostosowaniem lokali do indywidualnych potrzeb najemców. Powstaje także fasada budynku a drogi dojazdowe i parking będą niebawem gotowe.

Obiekt jest obecnie skomercjalizowany w ponad 80 proc. W Galardii trwają już zaawansowane prace wykończeniowe na terenie kina Helios, marketu Tesco oraz sklepów należących do grupy LPP– mówi w rozmowie z portalem Retailnet Agata Radlak Piechowicz, reprezentująca obiekt.

Balmain Asset Management podpisało niedawno umowy najmu z sieciami Carry, Empik oraz Smyk. W ostatnich dniach natomiast do grona najemców Galardii dołączyły: City Sport, który zajmie powierzchnię 150 mkw., Diverse – 160 mkw. oraz Kolporter – 30 mkw.

Przypomnijmy, Galardia powstaje w Starachowicach przy ulicy Iłżeckiej. Obiekt będzie jednopoziomową galerią handlową o powierzchni najmu wynoszącej blisko 18 tys. mkw.,  z czego 6,2 tys. mkw. zajmie hipermarket Tesco a ponad 1,3 tys. mkw. multipleks sieci Helios – dwaj wiodący najemcy obiektu. Dodatkowo na terenie centrum znajdować się będzie parking na 475 miejsc parkingowych oraz pasaż o powierzchni 11 tys. mkw., który pomieści 36 sklepów.

Współwłaścicielami Galardii są: NBGI Private Equity oraz Balmain Asset Management. Koszt inwestycji wynosi w przybliżeniu 25 milionów Euro.

Otwarcie centrum odbędzie się jesienią 2014 roku.

Założona w 2003 roku firma Balmain Asset Management specjalizuje się w inwestowaniu, zarządzaniu aktywami, wynajmie oraz rozwoju centrów handlowych i obiektów komercyjnych. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku, otwierając siedzibę w Warszawie. W skład zespołu Balmain Asset Management wchodzą specjaliści dysponujący doświadczeniem z różnych obszarów rynku nieruchomości komercyjnych. Dotychczas klienci Balmain powierzyli firmie w zarządzanie aktywa o łącznej wartości 235 mln euro. Zawiera się w tym ponad 1 tys. lokali handlowych na terenie 25 nieruchomości komercyjnych, odwiedzanych rocznie przez ponad 40 mln klientów.

Obiekt zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum 2014 przy stoisku 4.12.