Galeria Dębiec
Galeria Dębiec

Galeria Dębiec podpisała umowę najmu z kolejnym najemcą – siecią pizzerii Da Grasso. Lokal, który działać będzie na zasadzie franczyzy, zajmie powierzchnię 140 mkw. i będzie usytuowany na parterze galerii. Będzie to czwarta pizzeria tej sieci w Poznaniu.

– Cieszy nas fakt, że zaufał nam kolejny lokalny przedsiębiorca, franczyzobiorca sieci Da Grasso, który chce rozwinąć swój biznes i wybrał w tym celu Galerię Dębiec. Jak nas poinformował, o otwarciu pizzerii właśnie w naszej galerii zadecydowała głównie dobra lokalizacja obiektu, odpowiednia z punktu widzenia rozwoju sieci. I oczywiście ma to swoje uzasadnienie – Galeria Dębiec leży w gęsto zabudowanej części dzielnicy Dębiec, w której brakuje punktów gastronomicznych,  jest to także idealne miejsce na prowadzenie tego typu działalności. W Poznaniu będzie to czwarty lokal pod szyldem Da Grasso – mówi Przemysław Tamborski z firmy Eudeco, zajmującej się komercjalizacją Galerii Dębiec.

Da Grasso to jedna z największych w Polsce franczyzowych sieci pizzerii, licząca blisko 200 lokali w 150 miastach. Funkcjonuje na rynku od końca lat 90. W 2013 roku sieć rozpoczęła proces rebrandingu, mający na celu zmianę wizerunku marki, ujednolicenie lokali pod względem wizualnym i jakościowym.

Otwarcie Galerii Dębiec planowane jest na jesień 2014 roku. Będzie to dwupoziomowe centrum handlowo-usługowe typu convenience, które zapewni mieszkańcom południowej części miasta i okolicznych miejscowości wygodne i szybkie codzienne zakupy. Znajdzie się tu ponad 50 lokali handlowo-usługowych, a wśród nich Biedronka, całodobowy Fitness24Seven, Hebe, Pepco, biuro podróży Holiday Land, pralnia Nata, czy apteka Dom Leków. Będzie tu również sala zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna, punkty usługowe takie jak kantor, kwiaciarnia, usługi krawieckie, a także sklep ze zdrową żywnością oraz sklepy z odzieżą, obuwiem i dodatkami. Dla klientów galerii dostępne będą łącznie 343 bezpłatne miejsca parkingowe.

Obiekt powstaje w dzielnicy Dębiec, przy ul. 28 Czerwca 1956 r., w bliskiej odległości od autostrady A2. Inwestorem Galerii Dębiec jest firma RED – Real Estate Development.