Sklep TextilMarket
Sklep TextilMarket

W połowie czerwca br. w domu handlowym PRIOR w Trencinie otwarty został pierwszy zagraniczny dyskont odzieżowy TextilMarket o powierzchni 174 mkw. Trencin, znajdujący się okolo 150 km od granicy z Polską, jest jedną z największych miejscowości Słowacji i liczy ponad 56 tys. mieszkańców.

Grupa Redan w najbliższym czasie planuje uruchomienie kolejnych dyskontów testowych na Słowacji i w Czechach. Po tych doświadczeniach podjęta zostanie decyzja o dalszej ekspansji zagranicznej segmentu dyskontowego na tych i innych rynkach. Dokładne terminy otwarcia warunkują procedury formalne, jednak do końca 2014 roku w planach jest otwarcie 5 sklepów TextilMarket na Słowacji i w Czechach. Ostateczna liczba placówek uzależniona jest od dostępności odpowiednich lokalizacji.

Jak informował portal Retailnet.pl Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.– Lokalizacje TextilMarket będą takie same jak w Polsce, czyli zarówno w centrach lokalnych, jak i przy ulicach. Zdecydowaliśmy się na rozwój sieci TextilMarket ze względu na otwartość tych rynków na biznes dyskontowy, obecność naszych konkurentów, a także na łatwy sposób zarządzania placówkami.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 600 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się salony marek Grupy.