Galeria Galena w Jaworznie
Galeria Galena w Jaworznie

– Planujemy sprzedaż trzech parków handlowych. Jeszcze w tym miesiącu powinniśmy podpisać umowę przedwstępną. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na uzupełnienie wkładu własnego dla inwestycji Galeria Galena w Jaworznie – mówi portalowi Retailnet Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA

Galeria Galena to pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe powstające na terenie miasta Jaworzna – ostatniego prawie 100-tys. miasta w Polsce bez galerii handlowej. Powstaje ona przy ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ścisłego centrum miasta na obszarze prawie 6,2 ha powierzchni. Będzie to miejsce spędzania wolnego czasu z salami rozrywki dla dzieci, centrum zakupów i strefa rozrywkowo-rekreacyjna z wielosalowym kinem. Całkowita powierzchnia najmu to 30 tys. mkw., ponad 100 lokali handlowo-usługowych i około 900 miejsc parkingowych.

Galeria Galena to śródmiejska galeria, która znajdzie się w odległości 200 metrów od rynku i 100 metrów od urzędu miasta. Strefa oddziaływania obiektu wyniesie około 200 tys. osób, bo oprócz 100 tys. Jaworzna spółka liczy na klientów z Chrzanowa, Trzebiny.

P.A. Nova jest inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii Galena w Jaworznie. Firma oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe. Są to między innymi galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, takie jak Galeria Sanowa w Przemyślu, Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu oraz obiekty w Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.

P.A. Nova jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 2.3 zaprezentuje projekt centrum handlowego Galeria Galena w Jaworznie.