Realizacja inwestycji CH Nowy Rynek
Realizacja inwestycji CH Nowy Rynek

Od 1 lipca 2014 roku zostanie powiększona baza kursów dworca autobusowego PKS zintegrowanego z inwestycją TK Development. Stanie się tak za sprawą likwidacji jednego z dwóch punktów PKS w Jeleniej Górze. To oznacza, że dotychczasowy przepływ pasażerski kształtujący się na poziomie 3,6 mln pasażerów rocznie zyska dodatkowo 1,5 mln pasażerów z likwidowanego dworca przy stacji kolejowej.

– Reorganizacja obsługi pasażerskiej i przeniesienie bazy kursów autobusowych na dworzec PKS zintegrowany z naszą inwestycją, to dobra informacja dla nas, naszych najemców oraz samych przyszłych klientów – mówi portalowi Retailnet.pl Jarosław Lipiński, dyrektor ds. Najmu i Rozwoju w TK Development. – 5 mln pasażerów kursujących autobusami PKS pod galerię Nowy Rynek to duży potencjał.

Z początkiem lipca jedynym dworcem PKS, obsługującym cały obszar komunikacji okołomiejskiej, średnio-dalszej oraz dalekobieżnej, będzie ten zintegrowany z galerią handlową Nowy Rynek.

Budowa Nowego Rynku trwa i jest prowadzona przez firmę Erbud S.A. Proces wynajmu powierzchni handlowych leży w rękach TK Development i aktualnie kształtuje się na poziomie 55 proc. Pośród podpisanych umów znajdują się.: H&M, Inditex z markami Bershka i Stradivarius, LPP silnie reprezentowaną przez Cropp, House, Mohito, Sinsay, Reserved, Home and You, jak również: Intermarché, Carry, Apart, CCC, Deichmann, Rossmann.

TK Development wybuduje centrum handlowe o powierzchni całkowitej 56 tys. mkw., w tym powierzchni najmu 24 tys. mkw. W obiekcie może się znaleźć około 115 lokali handlowo-usługowych.

70 proc. udziałów spółki celowej projektu jest po stronie inwestora Heitman, pozostałe 30 proc. – po stronie dewelopera TK Development. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

Obiekt będzie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie jeleniogórskiego rynku oraz na przedłużeniu głównej ulicy handlowej w mieście. Realizacja galerii handlowej zakłada przebudowę istniejącego dworca autobusowego i włączenie go do inwestycji. Nowy Rynek będzie zarówno galerią handlową jak i centrum komunikacyjnym, dla mieszkańców i turystów.

Przedstawiciele TK Development będą uczestnikami jesiennej edycji Shopping Center forum 2014. O swoich projektach opowiedzą przy stoisku 1.7.