Dekada Brodnica
Dekada Brodnica

Trwają ostatnie prace na budowie dziewiątego centrum handlowego sieci Dekada w Brodnicy, w woj. kujawsko – pomorskim. Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowane jest na 30 lipca 2014 roku.

Zakończyły się już główne roboty budowlane oraz prace związane z infrastrukturą drogową wokół obiektu. Obecnie trwa aranżacja wnętrz lokali najemców. W Dekadzie Brodnica na powierzchni 1,7 tys. mkw. znajdzie się 5 lokali handlowych. Obiekt jest już w pełni skomercjalizowany, a jego tenant mix stworzą: supermarket drogeryjny Rossmann, salony obuwnicze CCC i Ray Obuwie, Apteka Arnika, oraz elektromarket Neonet. Dekada Brodnica będzie trzecim – po Dekadzie Myślenice i Nowy Targ – obiektem zintegrowanym z nowoczesnym, zrewitalizowanym dworcem autobusowym.

– Nasze doświadczenie pokazuje, że tego typu inwestycje cieszą się dużą popularnością zarówno wśród sieci handlowych, jak i klientów. Obydwa centra Dekady zintegrowane z dworcami autobusowymi utrzymują odwiedzalność na poziomie 150 tys. klientów miesięcznie oraz są skomercjalizowane w 100 proc. Mamy nadzieję na podobne wyniki w Brodnicy – mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty.

– Dzięki lokalizacji w ścisłym centrum miasta oraz połączeniu z nowoczesnym dworcem autobusowym Dekada Brodnica ma szansę stać się nie tylko atrakcyjną destynacją zakupową dla mieszkańców, ale również kluczowym węzłem komunikacyjnym dla całego regionu – dodaje Aleksander Walczak.

Obiekt umiejscowiony jest przy skrzyżowaniu ulicy Sądowej i Sienkiewicza, przy trasie krajowej nr 15, łączącej Brodnicę m.in. z Toruniem czy Ostródą, dzięki czemu w zasięgu do 20 minut jazdy samochodem znajduje się 75 tys. mieszkańców miasta oraz powiatu brodnickiego. W bezpośrednim sąsiedztwie Dekady Brodnica znajduje się supermarket Kaufland, restauracja McDonald’s oraz stacja benzynowa Statoil.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków, Olsztyn.

W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Ciechanowie i Malborku.

Wszystkie projekty spółki Dekada Realty zostaną zaprezentowane przy stosiku 4.8 podczas Shopping Center Forum 2014.