Balustrady Q-railing
Balustrady Q-railing

– Połącz elegancję, nowoczesność oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa, aby uzyskać zachwycający efekt wizualny – to zdaniem ekspertów z firmy Q-railing przepis na udaną aranżację systemu balustrad w centrach handlowych.

Wykonując projekt wnętrza lub przestrzeni zewnętrznej, zarząd centrum handlowego chce osiągnąć trzy cele: wyjątkowy wystrój, funkcjonalność a także bezpieczeństwo tych, którzy przebywają, pracują lub wypoczywają w tej przestrzeni. Asortyment Q-railing obejmujący balustrady całoszklane oferuje wiele opcji umożliwiających osiągnięcie tych trzech założeń. Systemy z zaciskami i adapterami szklanymi oraz profilami liniowymi można zamontować w przeróżnych warunkach, w pomieszczeniach na zewnątrz, do podłogi albo do ściany. Posiadają atesty ITB i doskonale nadają się do zastosowania w centrach handlowych, a także pięknie dopełniają wnętrza i otoczenie.

Jeden z oferowanych przez Q-railing systemów całoszklanych to Easy Glass® 3kN. Zgodnie z projektem system znosi duże obciążenia, a jednocześnie zapewnia przejrzystość i pozwala uzyskać efekt otwartej przestrzeni i nieograniczonej swobody. System przenosi obciążenia powyżej 3 kN i spełnia światowe normy budowlane i dotyczące bezpieczeństwa, zatem idealnie nadaje się do zastosowania w zatłoczonych miejscach publicznych.

Najnowszy system Q-railing to Easy Glass® Pro. to system, który umożliwia wykonanie regulacji poszczególnych paneli szklanych od jednej strony, i to od środka. Pro oferuje cztery różne profile podstawy, które mogą stanowić dopełnienie wystroju budynku lub wnętrza, a z drugiej strony pozwalają uprościć i przyspieszyć montaż. Dwa z nich posiadają kształty F i Y. Umożliwiają one instalację równo z krawędzią podłogi, a nawet wystająco.

Opracowana przez znanego projektanta duńskiego, Knuda Holschera, grupa produktowa d line to jeden z najpopularniejszym systemów balustrad na świecie. Jest to również jedyny system balustrad na świecie będący laureatem Red Dot, prestiżowej nagrody w kategorii design. Spółka Q-railing wprowadziła ten ponadczasowy produkt ponownie na rynek europejski, pod jego własną marką „d line”.

Q-railing oferuje również szeroki asortyment balustrad oparty na systemie tralek. Do wyboru daje produkty wykonane z aluminium, stali nierdzewnej 304, 316 lub 2205, a także różne wypełnienia i uchwyty.

Systemy Q-railing stosowano wielokrotnie z powodzeniem w projektach na całym świecie w centrach handlowych, na lotniskach i stadionach, a także w domach prywatnych, w budynkach biurowych, w muzeach. Nawet stadiony w Rio de Janeiro i São Paulo będące gospodarzami Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zostały wyposażone w balustrady Q-railing.

Więcej o systemach Q-railing na Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. Spółka zaprezentuje swoją ofertę skierowaną dla centrów handlowych przy stoisku 7.1.