James Turner, Balmain
James Turner, Balmain

 

James Turner, Balmain
James Turner, Balmain

Balmain Asset Management rozwija zakres usług świadczonych o property management w Aurze Centrum Olsztyna i Galerii Handlowej Panorama w Poznaniu.

Balmain Asset Management, firma, która od blisko dekady jest obecna na polskim rynku, przejęła obowiązki z zakresu bieżącego zarządzania funkcjonowaniem dwóch centrów handlowych w Polsce. Property management, jest kolejną usługą, obok asset managementu, najmu powierzchni i nadzoru technicznego, świadczoną przez Balmain w tych centrach. Rozszerzenie kompetencji w Galerii Handlowej Panorama nastąpiło 1 kwietnia 2014 roku. W Aurze Centrum Olsztyna natomiast miało miejsce 1 czerwca br.

– Cieszymy się, że zakres usług świadczonych przez nas w olsztyńskiej Aurze i poznańskiej Panoramie powiększył się o property management. Jest to dla nas szczególnie ważne, ponieważ jesteśmy związani z tymi centrami handlowymi od lat. Niebawem jednak nasze portfolio powiększy się o kolejne obiekty – mówi James Turner, dyrektor zarządzający Balmain Asset Management.

– Biorąc pod uwagę, że od lat specjalizowaliśmy się w asset managemencie i wynajmie powierzchni w obiektach komercyjnych, dysponujemy obecnie doświadczonym zespołem specjalistów, którzy dokładnie wiedzą nie tylko to, czego polskie centra handlowe potrzebują, ale także jakie usprawnienia należy wprowadzić, aby ich codzienne funkcjonowanie było elementem wytwarzanej przez asset management wartości – dodaje Rafał Grzeszek, dyrektor ds. property management w Balmain.

Galeria Handlowa Panorama jest wielousługowym centrum handlowym typu convenience zlokalizowanym w Poznaniu. Jest to jednocześnie jedna z pierwszych galerii handlowych w tym mieście. Aura Centrum Olsztyna to centrum handlowe w Olsztynie zlokalizowane w centrum miasta, w odległości kilkuset metrów od zabytkowej miejskiej starówki. Firma ma w planach przejęcie zarządzania nad kolejnymi centrami handlowymi zlokalizowanymi w różnych rejonach Polski.

Założona w 2003 roku firma, Balmain Asset Management specjalizuje się w inwestowaniu, zarządzaniu aktywami, wynajmie oraz rozwoju centrów handlowych i obiektów komercyjnych. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku, otwierając siedzibę w Warszawie. Dotychczas klienci Balmain powierzyli firmie w zarządzanie aktywa o łącznej wartości 235 mln euro. Zawiera się w tym ponad 1 tys. lokali handlowych na terenie 23 nieruchomości komercyjne, odwiedzane rocznie przez ponad 40 mln klientów.

Przedstawiciele Balmain zaprezentują swoją ofertę podczas Shopping Center Forum 2014 przy stoisku nr 4.12.