Dynamic Shop Window, Philips
Dynamic Shop Window, Philips

Firma Philips Lighting opracowała nową technologię przygotowaną z myślą o powierzchniach handlowych. Dynamic Shop Window to system inteligentnego podświetlania produktów prezentowanych na sklepowych wystawach.

System podświetla na zmianę poszczególne produkty prezentowane w witrynie. Pozwala zwrócić uwagę klientów na produkty, którymi właściciel sklepu, chce ich zainteresować. Technologia zmiennego natężenia światła ma na celu przeciągnąć uwagę klientów do wnętrza salonu. Dynamic Shop Window daje możliwość podświetlenia wybranych produktów znajdujących się na wystawie. Dzięki temu właściciel sklepu odzieżowego prezentujący w witrynie bluzki i sukienki, może skierować dynamicznie światło tylko na jedną grupę asortymentu.

– Ten system potrafi stworzyć unikalną przestrzeń do prezentacji produktów potencjalnym klientom sklepów. Technologia polega na dynamicznej zmianie natężenia światła, w związku z czym poszczególne elementy widoczne na sklepowej wystawie się oświetlone jaśniej od pozostałych. Tym samym zmiana oświetlenia wpływa na zwrócenie uwagi przechodzących obok klientów. Kupujący są zainteresowani tego typu dynamicznymi efektami. O to nam chodziło, aby przyciągnąć zaciekawionych klientów – mówi Willem von Hoof, Aplication Specifier Philips Research.

Zdaniem ekspertów prezentujących technologię w centrum badawczo-rozwojowym firmy Philips w Eindhoven w Holandii, system Dynamic Shop Window sprawdza się zarówno w butikach mieszczących się przy ulicach handlowych, jak i w wielkopowierzchniowych salonach w centrach handlowych. Film z prezentacji można zobaczyć tutaj.

Jak już informowaliśmy  Philips wprowadził w ostatnim czasie do sprzedaży nowe diodowe zamienniki świetlówek fluorescencyjnych z technologią InstantFit, które umożliwiają obniżenie kosztów wymiany tradycyjnych świetlówek na energooszczędne lampy liniowe LED. W porównaniu z tradycyjnymi liniowymi świetlówkami fluorescencyjnymi system oświetlenia liniowego LED pozwala zaoszczędzić nawet do 50 proc. energii, a ze względu na dłuższą żywotność wymaga mniej zabiegów konserwacyjnych. W przeciętnym supermarkecie przejście ze świetlówek fluorescencyjnych na standard LED dzięki zastosowaniu produktów InstantFit Philips zajmie obecnie mniej niż 4 dni zamiast dotychczasowych 4 tygodni.