Bricoman w Jaworznie
Bricoman w Jaworznie

Z końcem czerwca 2014 roku w Jaworznie przy ulicy Grunwaldzkiej, na terenie byłej kopalni Jan Kanty został otwarty nowy sklep-skład sieci Bricoman.

Sieć Bricoman zdecydowała się na inwestycję w Jaworznie, ponieważ, jak poinformowano, w tym liczącym ok. 100 tys. mieszkańców mieście nie było dotąd sklepu tego typu.

Nowy sklep w Jaworznie to szósty sklep – skład remontowo-budowlany sieci Bricoman w Polsce, a pierwszy w województwie śląskim. Powstał na ponad 2 hektarowej działce. Jego łączna powierzchnia zabudowy wyniosła 8 124 mkw. Sklep powstał w kompleksie handlowym w którym znajduje się już dyskont Biedronka oraz kilka innych sklepów.

Bricoman w ostatnim czasie wprowadził  rozwiązanie samoobsługowe „Click & Collect” (Zamów i Odbierz). W ramach tej opcji klient składa zamówienie on-line lub przez telefon. Następnie może samodzielnie odebrać przygotowane dla niego produkty w wybranym sklepie. Sieć może je także dostarczyć pod wskazany adres.

Za pośrednictwem sklepu internetowego Bricoman.pl dostępnych jest ponad 17 tys. pozycji asortymentowych wraz z informacją o ich dostępności w poszczególnych marketach. Zamówienia można składać on-line lub telefonicznie.

Bricoman Polska sp.  zo.o. to sieć sklepów – składów remontowo-budowlanych należąca do międzynarodowej Adeo Groupe. Od 2007 roku sieć otworzyła w Polsce 6 placówek. Dostępność asortymentu sklepu została zwiększona w 2011 roku w wyniku uruchomienia sprzedaży poprzez platformę internetową.