e-commerce fotografia

Robić profesjonalne zdjęcia reklamowe bez udziału profesjonalnego fotografa i korzystać przy tym tylko z jednego narzędzia. Czy taka sytuacja nie byłaby cudowna? Dzięki programowi Shutter Stream teraz jest to możliwe!

Program Shutter Stream opracowała firma IconaSys Inc. z siedzibą w Kalifornii. Narzędzie powstało w celu ułatwienia przygotowania dobrej jakościowo fotografii produktów dla e-sprzedawców. Twórcy oprogramowania mieli dwa cele: skrócić czas produkcji zdjęć i zredukować koszty.

Koniec skarg e-sprzedawców

„Zbyt często słyszeliśmy skargi firm narzekających na benedyktyńską pracę nad zdjęciami dla e-commerce . Ich przygotowanie zajmuje masę czasu, a rezultat jest co najwyżej średni. Pojawiła się potrzeba bardziej dopracowanej metody robienia i przetwarzania obrazów” – tłumaczą twórcy Shutter Stream.

[fve]http://www.youtube.com/watch?v=sAIlXyWPOCA[/fve]

Oprogramowanie jest kompatybilne z aparatami marki Canon oraz Nikon. Jego koszt to 349 dolarów – w cenie zawiera się roczna subskrypcja z darmowymi uaktualnieniami oraz mailową pomoc w obsłudze.

Obraz w czasie rzeczywistym

Po instalacji oprogramowania, podłączeniu aparatu za pomocą USB i wybraniu odpowiednich ustawień, użytkownik ma podgląd pożądanego obrazu w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, wszystkie funkcje aparatu, łącznie z podglądem, mogą zostać zmienione w oprogramowaniu. Jest też możliwość przycięcia obrazu jeszcze przed zrobieniem ujęcia.

Po ustawieniu urządzenia w pożądany sposób i wstępnym przycięciu zdjęcia wystarczy nacisnąć przycisk, a obraz pojawi się w programie. Wszystkie ujęcia zapisywane są w postaci miniatur w systemie przez co są proste w późniejszej edycji.

Shutterstram e-commerce
Program Shutter Stream jest już dostępny do ściągnięcia online

Liczne opcje edycji

Po zrobieniu zdjęć, użytkownik może wybrać, które z nich chce poddać dalszej obróbce, naciskając przycisk edycji. Dostępne operacje to między innymi zwiększenie ostrości, rozmazanie, regulacja intensywności odcienia, kontrastu czy jasności. Ustawienia te można zastosować na wszystkich zdjęciach jednocześnie, dzięki funkcji „Apply to All”. W razie potrzeby istnieje możliwość naniesienia znaku z logo firmy. Po edycji każdy obraz może zostać zapisany przy użyciu funkcji „Dynamic Saving” w innej rozdzielczości oraz zostać wysłany do docelowego serwera FTP.

Oprogramowanie już jest używane przez poważnych graczy na rynku e-commerce. Sklep z okularami FrancisDrakeEyewear.com umieścił na swojej witrynie 42 zdjęcia produktów zrobione przy użyciu Shutter Stream w ciągu trzech godzin. Tradycyjnymi metodami wykonanie profesjonalnych zdjęć trwałoby nie mniej niż dwa dni.