transakcja

Transakcja pieniężna, fot. Shutterstock

Michał Sołowow, który jest założycielem i głównym udziałowcem firmy deweloperskiej Echo Investment, wystawił swoje udziały na sprzedaż. Giełdowy inwestor posiada ok. 45 proc. akcji firmy. Według obecnej kapitalizacji akcje biznesmena są warte około 1,5 mld zł.

Według redakcji „Puls Biznesu”, Michał Sołowow szuka chętnych na zakup akcji Echo Investment, a jego pakiet akcji został już wystawiony na sprzedaż. Jeśli transakcja doszłaby do skutku, mogłaby być jedną z największych w bieżącym roku.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 000 000 mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

Zarząd spółki Echo Investment podjął decyzję o emisji kolejnej transzy obligacji. Seria B obejmuje 250 tys. dwuletnich obligacji o wartości 100 zł każda.

Oprocentowanie obligacji serii B jest oparte o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę 2,85 proc. Transakcję obsługuje Dom Maklerski PKO Bank Polski w Warszawie. Seria A obligacji Echo Investment dla inwestorów indywidualnych rozeszła się wyjątkowo szybko – 500 tys. dwuletnich obligacji o łącznej wartości nominalnej 50 mln PLN, zostało sprzedanych w ciągu zaledwie trzech dni, z istotną redukcją.