Salon Intersport
Salon Intersport

Zarząd spółki Intersport z początkiem lipca 2014 roku podpisał umowę najmu lokalu handlowego w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni.

Umowa dotyczy najmu lokalu o powierzchni około 1,2 tys. mkw. w którym spółka będzie prowadziła sprzedaż artykułów sportowych pod szyldem Intersport.

Umowa została zawarta na czas określony 7 lat z możliwością jej przedłużenia na okres 5 lat.

Planowany termin otwarcia sklepu przewidywany jest na IV kwartał 2014 roku, o ile wynajmujący uzyska ostateczne pozwolenie na budowę dotyczące prac związanych ze zmniejszeniem dotychczasowego lokalu, w którym spółka prowadzi działalność, w terminie do 15 września 2014 roku. W przypadku gdy ostateczne pozwolenie na budowę zostanie wydane później to otwarcie dla Klientów nastąpi w II kwartale 2015 roku.

Spółka Intersport poinformowała także, że wraz z przejęciem nowego przedmiotu najmu ulegnie rozwiązaniu umowa najmu lokalu w tym samym centrum i w tej samej lokalizacji o powierzchni 2,592 mkw. Na podstawie tej umowy spółka prowadzi obecnie działalność w CH Riviera.

Zmiana powierzchni lokalu jest, jak poinformowano, związana z przyjętą przez zarząd strategią optymalizacji powierzchni i redukcji kosztów z tym związanych.

Obecnie sieć Intersport liczy ponad 30 salonów ulokowanych w największych miastach w kraju.

Przedstawiciele Intersport SA będą uczestnikami jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014.