Wizualizacja PKP Warszawa Centralna
Wizualizacja PKP Warszawa Centralna

PKP SA przygotowuje się do kolejnych prac na dworcu Warszawa Centralna. Firma udostępniła najnowsze wizualizacje obiektu po modernizacji.

Jak ustaliła redakcja Retailnet hala główna zyska nową aranżację, dzięki której powstanie ok. 455 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Około 974 mkw. dodatkowej powierzchni spółka zaoferuje najemcom w podziemnej Galerii Północnej i Zachodniej.

Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2015 r. Po modernizacji lokale będą miały wyższy standard. Staną się bardziej przestronne i wyposażone będą we wszystkie niezbędne media: wentylację, klimatyzację, elektryczność, ogrzewanie, wodę i kanalizację. Już teraz Departament Komercjalizacji PKP SA rozpoczyna przygotowania do zagospodarowania powierzchni handlowych.

– W drugiej połowie 2015 roku do dyspozycji pasażerów na Dworcu Centralnym udostępniona zostanie nowa przestrzeń komercyjna. Pojawi się antresola na którą z poziomu „0” będzie można dotrzeć ruchomymi schodami. Znikną szklane kubiki, które zostaną zastąpione lokalami o regularnych kształtach, usytuowanymi przy wejściach na halę główna. Zmiany czekają także nieremontowaną dotychczas galerię zachodnią i część galerii północnej, które wyglądem zostaną dostosowane do nowego standardu rynkowego – mówi dla Retailnet Małgorzata Szychułda, dyrektor Departamentu Komercjalizacji Nieruchomości.

Zmiany czekają także nieremontowaną dotychczas galerię zachodnią i część galerii północnej, które wyglądem zostaną dostosowane do pozostałych galerii podziemnych. Dodatkowo, galeria zachodnia zostanie przeniesiona na druga stronę, co pozwoli na uzyskanie większej przestrzeni w podziemnych korytarzach.

Osobą koordynującą komercjalizacje na wszystkich dworcach strategicznych jest Naczelnik Wydziału Współpracy z Klientami Strategicznymi Joanna Czerwińska ([email protected]). W związku z komercjalizacją dworca Warszawa Centralna najemcy mogą kontaktować się także Pawłem Purchlą ([email protected]).

Obecnie na liście najemców znajdują się: kawiarnie, cukiernie, sklepy z artykułami spożywczymi, bary sałatkowe, kanapkowe i inne, salony z prasą i książkami, a także sklepy z kosmetykami, galanterią oraz apteka, kantor, biuro turystyczne, kwiaciarnia, fotograf i kafejki internetowe.

Wizualizacja PKP Warszawa Centralna
Wizualizacja PKP Warszawa Centralna