Galeria Świnoujście
Galeria Świnoujście

Nowym najemcą Galerii Świnoujście został salon jubilerski Yes. Umowa pomiędzy inwestorem Galerii Świnoujście, a spółką Yes Biżuteria  została podpisana pod koniec czerwca 2014 roku.

Salon jubilerski Yes, zajmie w Galerii Świnoujście powierzchnię ok. 51 mkw. Firma Yes Biżuteria działa w Polsce od 1981 roku. Obecnie na terenie całego kraju działa około 110 salonów jubilerskich sieci Yes, w planach jest otwarcie kolejnych placówek.

Budowa Galerii Świnoujście o powierzchni użytkowej 13 tys. mkw., której generalnym wykonawcą jest firma Calbud sp. z o.o. przebiega zgodnie z planem. Obecnie realizowane są prace związane z wykonaniem izolacji, zbrojeniem siatki dolnej oraz betonowania płyty dolnej. W drugiej połowie czerwca 2014 osadzone zostały płyty prefabrykowane tworzące strop nad kondygnacją +1. Koniec stanu surowego konstrukcji żelbetowej planowany jest na połowę października 2014, ale możliwe jest wyprzedzenie tego terminu przez generalnego wykonawcę firmę Calbud.

Przypomnijmy, powierzchnia handlowo-usługowa Galerii Świnoujście będzie wynosić 10 tys. mkw. W galerii znajdować się będzie około 45 lokali i stoisk handlowych, powstanie także multipleks z 4 salami kinowymi.

Na trzech kondygnacjach swoje salony z odzieżą i obuwiem będą miały H&M, Cropp, Reserved, Sinsay, House oraz Mohito, CCC oraz Deichmann. Wśród najemców znajdzie się również sklep RTV AGD sieci Neonet. Ofertę uzupełni drogeria Hebe. W galerii nie zabraknie oferty gastronomicznej, w tym lodziarni Grycan.

Galeria składa się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Na trzeciej kondygnacji obiektu umieszczony będzie parking dla łącznej liczby około 100 samochodów. Poza parkingiem znajdującym się w Galerii Świnoujście, w jej najbliższym otoczeniu położone są również parkingi ogólnodostępne, na których pomieści się około 400 samochodów i z których również będą mogli korzystać klienci galerii.
Galeria Świnoujście usytuowana jest w centrum miasta, pomiędzy trzema ulicami: Dąbrowskiego, Piastowską i Konstytucji 3-go Maja. Położenie Galerii Świnoujście, pozwala jej na dotarcie do znaczącej liczby potencjalnych klientów. Liczba osób mieszkających w zasięgu od 10 do 30 minut jazdy samochodem od galerii wynosi około 129 tys. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj fakt, że Świnoujście odwiedzane jest co roku przez około 2,5 miliona turystów zarówno polskich jak i zagranicznych.

Otwarcie Galerii Świnoujście nastąpi w drugim kwartale 2015 roku. Inwestorem projektu jest spółka Winston sp. z o.o. Koszt inwestycji to 60 mln zł. Projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna Federacyjne Biuro Architektoniczne (FBA).