Dekada Malbork
Dekada Malbork

Tenant mix Dekady Malbork – dziesiątej inwestycji spółki Dekada Realty, poszerzy się o ofertę sieci obuwniczej CCC. Salon marki zajmie powierzchnię ok. 680 mkw. Za komercjalizację obiektu odpowiada spółka BOIG Property Consulting.

Dekada Malbork będzie dziesiątym z kolei obiektem wybudowanym i zarządzanym przez spółkę Dekada Realty. Jego otwarcie zaplanowane jest na drugą połowę 2015 roku, a pierwsze prace na budowie zaczną się już w najbliższych tygodniach. Wśród najemców znajdą się m.in. supermarket drogeryjny Rossmann, oraz sieciowy elektromarket RTV Euro AGD. Do tego grona dołączyła właśnie marka CCC – dystrybutor obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, posiadający sieć swoich salonów w całej Polsce i Europie. Salon sieci będzie znajdował się na parterze obiektu i zajmie powierzchnię ok. 680 mkw.

– Dekada położona jest w ścisłym centrum Malborka, stanowiąc prestiżową lokalizację. Salony CCC w galeriach lokalizowane są przy najważniejszych ciągach komunikacyjnych, ponieważ są to miejsca zapewniające wysoką efektywność i rentowność prowadzonego biznesu. Centra i galerie handlowe są to najbardziej atrakcyjne lokalizacje, przez co są najczęściej wybierane przez CCC zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych – poinformowali przedstawiciele firmy CCC.

Usytuowana w ścisłym centrum miasta – pomiędzy miejskim deptakiem – ul. Kościuszki, a główną arterią komunikacyjną – Al. Rodła, malborska Dekada będzie dwukondygnacyjną galerią handlową z podziemnym parkingiem na 100 miejsc. Budowa obiektu ruszy jeszcze w tym miesiącu. Obecnie trwa proces komercjalizacji, za który odpowiada spółka BOIG Property Consulting.

– Dekada Malbork dysponuje dużym potencjałem zakupowym – w jej zasięgu znajduje się niemal 100 tys. mieszkańców miasta i powiatu malborskiego. Sieci handlowe są żywo zainteresowane otworzeniem u nas swoich sklepów, a poziom komercjalizacji osiągnął ponad 70 proc. W obiekcie spodziewamy się dużego przepływu klientów m.in. z głównej ulicy handlowej oraz z otaczających Dekadę obiektów operatorów spożywczych – mówi Radosław Gadomski, Commercial Director BOIG Property Consulting.

Łączna powierzchnia najmu malborskiej Dekady to 5, 4 tys. mkw., na której znajdzie się 20 lokali handlowych i punktów usługowych, w tym sklepy obuwnicze i odzieżowe, salon ze sprzętem RTV i AGD, drogeria, apteka oraz inne punkty handlowe i usługowe.

Dekada Malbork zostanie zaprezentowana podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 4.8