PKP

PKP

PKP SA co raz lepiej komercjalizuje powierzchnię dworców. W mijającym kwartale spółka podpisała umowy z trzema nowymi, dużymi najemcami sieciowymi. I nie jest to mowa o pojedynczych punktach.

Na dworcu Warszawa Centralna otwarto Empik Express. Jest to pierwszy salon znanej sieci zlokalizowany na dworcu. Sklep o powierzchni ok. 100 mkw. znajduje się w Galerii Północnej w pasażu podziemnym. Kolejny salon Empik zostanie niebawem otwarty na dworcu Wrocław Główny. Prace projektowe są już w końcowej fazie.

Natomiast w Galerii Południowej otwarto pierwszą na dworcu cukiernię A.Blikle. Marka jest silnie kojarzona z Warszawą, dlatego idealnie wpisuje się w założenia komercyjnego zagospodarowania dworca Centralnego.

Z kolei na dworcu Katowice Główne od czerwca pasażerowie mogą robić zakupy w Carrefour Express. Sklep o powierzchni 68 mkw. oferuje klientom asortyment spożywczy i artykuły typu convenience. Jest to pierwszy sklep sieci Carrefour na terenie dworca. Kolejny zostanie otwarty jeszcze w tym roku na modernizowanym dworcu Opole Główne.

Obecnie wszystkie lokale na dworcu w Katowicach są wynajęte, co pokazuje jak dużym zainteresowaniem wśród najemców cieszy się ten obiekt.

Na największych dworcach pojawia się coraz więcej znanych marek, takich jak McDonald’s, KFC, Starbucks, Empik, Rossmann czy Biedronka.

– Staramy się jak najbardziej zróżnicować ofertę handlowo-usługową dla naszych podróżnych – mówi Małgorzata Szychułda, dyrektora Departamentu Komercjalizacji Nieruchomości PKP. – Na dworcach coraz częściej oprócz kiosków i lokali gastronomicznych otwierane są także apteki, księgarnie, drogerie, a nawet sklepy z odzieżą. Chcemy, aby nasza oferta była jak najbardziej dopasowana do potrzeb osób, które korzystają z dworca.

PKP SA nieustannie zwiększa poziom zagospodarowania komercyjnego dworców. W latach 2013 i 2014 na terenie strategicznych obiektów wzrost wyniósł 83 proc. Obecnie PKP wynajmuje ok 47,5 tys. mkw. powierzchni komercyjnej.