Netto w pasażu handlowym Shopin

10 lipca br. ruszył nowy sklep sieci handlowej Netto. Tym razem placówka sieci znalazła się na terenie retail parku w Człuchowie. Jest to to 324 placówka duńskiego dyskontera na polskim rynku.

Netto w Człuchowie mieści się w nowo wybudowanym obiekcie handlowym. Cześć należąca do Netto ma standardowo 750 mkw. powierzchni handlowej. Klientów będzie tam obsługiwała 12-osobowa załoga. Przy centrum powstał parking, na którym 40 miejsc jest przeznaczonych wyłącznie dla klientów Netto. Pod jednym dachem z dyskontem znalazły się sklepy innych najemców, m.in. sklep piekarniczy sieci Bagietka oraz sklep mięsny sieci Skiba.

Jak informowaliśmy w ostatnich dniach grudnia 2013 firma Netto rozpoczęła ekspansję w Warszawie. W marcu 2014 r. firma otworzyła kolejny swój supermarket w stolicy. Sklepy sieci mierzą średnio ok. 700-750 mkw. powierzchni.

Pierwszy sklep sieci w Polsce został otwarty w Szczecinie w 1995 roku. Netto stanowi część Dansk Supermarked A/S, której właścicielami są A.P. Møller-Mærsk Gruppen i F. Salling. Dansk Supermarked jest również właścicielem i zarządcą sieci hipermarketów Bilka i Fotex. Będac właścicielem w/w sieci Dansk Supermarked jest drugim, co do wielkości, przedsiębiorstwem działającym w branży handlu detalicznego w Danii.

Netto rozwija się także na terenie Szwecji i Niemiec. Pierwszy sklep w Niemczech otwarto we wrześniu 1990 roku. Miało to miejsce wkrótce po upadku muru berlińskiego, w miejscowości Anklam.