Do grona najemców warszawskiej Galerii Mokotów dołączyła kolejna firma – sieć ciastkarni Cinnabon.

– Cieszymy się, że Cinnabon zagości w Warszawie. Do tej pory nasze punkty pojawiły się w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. W każdym z miast staraliśmy się tak wybrać miejsce, by zapewnić miłośnikom Cinnabon najlepszą lokalizację – mówi Marcin Barczyk, członek zarządu Cinnabon.

– Wybraliśmy Galerię Mokotów, bo cenimy profesjonalizm centrum i stawiamy na jego doświadczenie i renomę. Chcemy też, by miłośnicy rollsów i naszych pozostałych przysmaków mogli nas łatwo znaleźć i szybko do nas dotrzeć – wiemy, że z niecierpliwością czekają na otwarcie i będą chętnie odwiedzać nasz nowy punkt – dodaje Marcin Barczyk.

Aktualnie sieć Cinnabon w Polsce liczy 6 placówek. W ostatnim czasie otwarto nowy lokal w Poznaniu. W planach spółki na najbliższy czas jest otwarcie kolejnego punktu w Krakowie oraz drugiego w Warszawie.

Firma Cinnabon Polska sp. z o.o. otwiera lokale o powierzchni od 30 mkw. oraz wyspy handlowe. Wyspy o powierzchni 12 mkw. do 18 mkw. mogą funkcjonować w galeriach tylko z drugim własnym lokalem, który ma zaplecze gastronomiczne. Samodzielne wyspy muszą mieć od 18 mkw.

Cinnabon to pochodząca ze Stanów Zjednoczonych sieć ciastkarni serwująca babeczki – zwane rollsami – wykonane według oryginalnej receptury. Obecnie marka obecna jest w ponad 90 krajach na całym świecie. W Polsce Cinnabon istnieje od 2011 r.