Carrefour
Carrefour

Spółka Carrefour Polska analizując potencjał Poznania, jak również zapotrzebowanie konsumenckie mieszkańców Piły, podjęła decyzję o otworzeniu dwóch nowych hipermarketów w tych miastach. Na lokalizację swoich sklepów, firma wybrała Galerię Piła oraz Centrum Handlowe Posnania.

W Galerii Piła, której otwarcie planowane jest jeszcze na ten rok, sieć uruchomi hipermarket o powierzchni sprzedaży 3500 mkw., natomiast w Centrum Handlowym Posnania powstanie flagowy hipermarket o powierzchni sprzedaży ponad 8000 mkw.

Carrefour to firma multiformatową, która w Polsce posiada ponad 600 sklepów, wśród których znajdują się hipermarkety, supermarkety oraz franczyzowe sklepy osiedlowe. Sklepy te mieszczą się w miastach różnej wielkości. Spółka posiada i zarządza także siecią centrów handlowych oraz kilkudziesięcioma stacjami paliw.

Oferta handlowa sieci to  nie tylko produkty spożywcze, ale i przemysłowych. Od ponad 10 lat firma obecna jest w Poznaniu, gdzie funkcjonuje już 13 sklepów Carrefour, wśród których znajdują się zarówno hipermarkety, supermarkety oraz sklepy franczyzowe.

Firma swój pierwszy hipermarket otworzył w 1997 roku w Łodzi. Carrefour jest także właścicielem i zarządcą centrów handlowych, skupionych w dużych i średnich miastach. Carrefour inwestuje w rozwój posiadanych placówek handlowych poprzez ich modernizację, rozbudowę oraz rekomercjalizację.